Pogoda
26.03.2018 15:13

Nie tylko Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED pracuje nad jeszcze jedną dużą grą RPG

Cyberpunk 2077 nie jest jedyną grą, nad którą w atmosferze tajemniczości pracuje obecnie CD Projekt RED – o drugim tytule, znanym tylko jako „gra fabularna (RPG) kategorii AAA”, nie wiadomo praktycznie nic oprócz chęci wydania do 2021 roku.

CD Projekt RED pracuje nad drugą obok Cyberpunka 2077 grą RPG
foto: materiały prasowe

W sprawie Cyberpunka 2077 zbliża się wyczekiwana od lat – zwiastun gry został pokazany w 2013 roku – chwila zaprezentowania dzieła polskiego studia światu. Ma się to stać podczas odbywających się w czerwcu 2018 roku w Los Angeles targach E3.

Prace na temat Cyberpunka 2077 utrzymywane są w najwyższej tajemnicy – studio pilnuje, żeby nie wydostała się nawet najdrobniejsza informacja. Na szczęście nie zawsze jest to możliwe – dzięki liście dofinansowania deweloperów w ramach programu GameINN dowiedzieliśmy się, jakie technologie są opracowywane na potrzeby nowej gry CDP.

Być może jednak nie wszystko, o czym była mowa w dokumencie, dotyczy Cyberpunka 2077 – na przykład gra wieloosobowa w dalszym ciągu jest podobno rozważana jako opcja i ma być wdrożona, gdy znajdzie się dobry pomysł. W ramach GameINN dofinansowywany jest projekt mechanizmu łączenia graczy w rozgrywce wieloosobowej.

Czy to może oznaczać, że tajemnicza gra CDP RED będzie na MMORPG-iem? Jeśli na myśl o tytule „World of Witcher” osadzonym w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego Wasze serca zabiły wyraźnie mocniej, mamy dla Was złą wiadomość. Najprawdopodobniej.

Nowa gra CD Projekt RED

W polskojęzycznych materiałach dla inwestorów znajduje się tylko wspomniana już wzmianka o pracach nad „grą fabularną (RPG) kategorii AAA”, co może oznaczać właściwie niemal wszystko. Nieco więcej precyzji widzimy w angielskiej wersji tego samego sformułowania – tutaj mamy już powiedziane, że chodzi o grę skupiającą się na opowiadanej historii, a więc mającej urzec fabułą tak, jak robi to Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz ze swoimi dodatkami.

foto: zrzut ekranu

To sprawdzony przepis na sukces – flagowa produkcja CD Projekt Red została uznana za najlepszą grę wszech czasów.

Polskie studio będzie więc najprawdopodobniej starało się trzymać obszarów, które zna i postawi na rozgrywkę dla jednej osoby. Kwestią otwartą jest za to świat, w którym odbywać się będzie gra – czy czeka nas powrót do uniwersum Sapkowskiego, czy też CDP sięgnie po zupełnie nowy pomysł, pokaże czas.

Świat z której powieści (lub cyklu) chcielibyście zobaczyć jako grę CD Projekt Red?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry