Pogoda
19.08.2020 15:16

Nie wiesz co obejrzeć? Netflix testuje funkcję „Shuffle Play” dla niezdecydowanych

Platforma streamingowa Netflix wciąż poszukuje świeżych sposobów, aby przyciągnąć użytkowników do dłuższego spędzania czasu w serwisie. Firma testuje obecnie funkcję dla niezdecydowanych. To tzw. „Shuffle Play”, które w sposób losowy dobierze nam produkcję, którą będziemy mogli obejrzeć.

Nie wiesz co obejrzeć? Netflix testuje funkcję „Shuffle Play” dla niezdecydowanych
fot. Anna Golaszewska/East News

Włodarze giganta VOD wciąż szukają nowych sposobów na przyciągnięcie użytkowników. Funkcja „Shuffle Play” ma być odpowiedzią dla niezdecydowanych użytkowników, którzy nie wiedzą, który z dostępnych tytułów obejrzeć w serwisie. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku, serwis sam wybierze i uruchomi dla nas dostępny w ofercie film lub serial.

Foto: Rex Features/East News
Foto: Rex Features/East News
Przeczytaj także "Wiedźmin" droższy niż "Gra o tron"? Wiemy, ile Netflix wydał na 1. sezon serialu

Funkcja testowana jest obecnie na telewizorach z aplikacją Netflix, a jej działanie bazuje na dotychczasowej historii oglądania użytkownika. Specjalny algorytm przeczesuje bibliotekę serwisu i w sposób losowy dobiera produkcję, która powinna spodobać się użytkownikowi.

"

„Celem nowej funkcji jest ułatwienie użytkownikom wybrania czegoś do oglądania”. "

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Przeczytaj także Netflix poprawił irytującą funkcję w swoim serwisie! Będziecie zachwyceni

Nowa funkcja znajduje się w fazie testów i jest dostępna w wybranych modelach telewizorów użytwkoników na całym świecie. Jak podaje portal Tech Crunch, który testował już funkcję, okiekno z „Shuffle Play” może pojawić się w trzech miejscach. Na stronie głównej, pod profilem użytkownika, na stronie z wyborem profilu, bądź w bocznym menu.

Wedle informacji zebranych przez Variety, nowa funkcja jest już testowana na wybranych telewizorach z aplikacją Netflix na całym świecie.

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Który serwis VoD jest w Polsce najpopularniejszy? Poznaliśmy najnowsze wyniki badań

Netflix po raz kolejny testuje nowe funkcje

Warto przypomnieć, że parę miesięcy temu Netflix testował podobną funkcję na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Wtedy jednak chodziło o losowy dobór kolejnego odcinka oglądanego serialu

Czytaj także: "Utopia" - pełny zwiastun serialu od Amazona zdradził datę premiery.

A Ty - masz już funkcję Shuffle Play na swoim telewizorze?

Tagi: Film News Seriale Netflix