Nie wiesz co obejrzeć? Netflix testuje funkcję „Shuffle Play” dla niezdecydowanych

19.08.2020 15:16
Nie wiesz co obejrzeć? Netflix testuje funkcję „Shuffle Play” dla niezdecydowanych   Fot. . Anna Golaszewska/East News

Platforma streamingowa Netflix wciąż poszukuje świeżych sposobów, aby przyciągnąć użytkowników do dłuższego spędzania czasu w serwisie. Firma testuje obecnie funkcję dla niezdecydowanych. To tzw. „Shuffle Play”, które w sposób losowy dobierze nam produkcję, którą będziemy mogli obejrzeć.

Włodarze giganta VOD wciąż szukają nowych sposobów na przyciągnięcie użytkowników. Funkcja „Shuffle Play” ma być odpowiedzią dla niezdecydowanych użytkowników, którzy nie wiedzą, który z dostępnych tytułów obejrzeć w serwisie. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku, serwis sam wybierze i uruchomi dla nas dostępny w ofercie film lub serial.

Przeczytaj także

Funkcja testowana jest obecnie na telewizorach z aplikacją Netflix, a jej działanie bazuje na dotychczasowej historii oglądania użytkownika. Specjalny algorytm przeczesuje bibliotekę serwisu i w sposób losowy dobiera produkcję, która powinna spodobać się użytkownikowi.

„Celem nowej funkcji jest ułatwienie użytkownikom wybrania czegoś do oglądania”.

Przeczytaj także

Nowa funkcja znajduje się w fazie testów i jest dostępna w wybranych modelach telewizorów użytwkoników na całym świecie. Jak podaje portal Tech Crunch, który testował już funkcję, okiekno z „Shuffle Play” może pojawić się w trzech miejscach. Na stronie głównej, pod profilem użytkownika, na stronie z wyborem profilu, bądź w bocznym menu.

Wedle informacji zebranych przez Variety, nowa funkcja jest już testowana na wybranych telewizorach z aplikacją Netflix na całym świecie.

Przeczytaj także

Netflix po raz kolejny testuje nowe funkcje

Warto przypomnieć, że parę miesięcy temu Netflix testował podobną funkcję na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Wtedy jednak chodziło o losowy dobór kolejnego odcinka oglądanego serialu

Czytaj także: "Utopia" - pełny zwiastun serialu od Amazona zdradził datę premiery.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.