Pogoda
04.02.2016 11:40

Nie zrobiliście jeszcze mema z Simpsonami? D'oh!

Takiej wyszukiwarki jeszcze nie było – Frinkiac specjalizuje się w odszukiwaniu cytatów w odcinkach serialu „Simpsonowie”. Z odnalezionego zrzutu ekranu można w prosty sposób zrobić mema.

Nie zrobiliście jeszcze mema z Simpsonami? D'oh!
foto: frinkiac.com

Frinkiac zaindeksował odcinki z pierwszych 15 sezonów serialu. Po wpisaniu – obowiązkowo po angielsku – wyszukiwanego sformułowania lub cytatu, witryna pokazuje momenty, w których zostały one wypowiedziane w „Simpsonach”.

Prezentowane wyniki uwzględniają tylko wypowiadane na ekranie słowa – nie można wyszukiwać scen opisując występującą na nich sytuację. W bazie danych Frinkiaca znajduje się ponad 3 mln klatek z serialu.

Napisany przez twórców simpsonowej wyszukiwarki skrypt wykonał zrzuty ekranu automatycznie, zachowując obrazy, które wystarczająco się od siebie różniły. Następnie poszczególne klatki zostały skojarzone z napisami do wykorzystanych odcinków.

Dzięki temu wyszukiwarka potrafi zaproponować kilka różniących się lekko zrzutów ekranu, z których użytkownik może wybrać najbardziej im odpowiadający. Frinkiac pokazuje także wypowiadany w danym momencie cytat, który używany jest domyślnie jako podstawa do generowanego mema.

Tekst można dowolnie zmieniać (wyszukiwarka nie pozwala niestety na wpisywanie polskich znaków), a stworzony mem można udostępnić bezpośrednio jako adres internetowy (aczkolwiek zdradza on z góry wyświetlany na obrazku tekst).

Wyszukiwarka ma tylko jedną, ale za to ogromną wadę: nie jest w żaden sposób powiązana z siecią FOX, właścicielem praw autorskich do „Simpsonów”. Nie znamy więc dnia ani godziny, w której Frinkiac może zniknąć z sieci.

Stworzyliście już mem z „Simpsonami”?

Michał Tomaszkiewicz