Pogoda
08.07.2020 10:51

Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie. Ronnie i Donnie Galyon mieli 68 lat

Ronnie i Donnie Galyon byli najstarszymi bliźniakami syjamskimi na świecie, a ich historia zadziwia pod każdym względem.

Ronnie i Donnie Galyon nie żyją
foto: kadr w wideo

Bliźnięta syjamskie są niezwykle rzadkie. Takie dzieci rodzą się raz na miliony ciąż. Połowa wszystkich bliźniąt syjamskich rodzi się martwa, a kolejna jedna trzecia nie przeżyje dłużej niż 24 godziny po urodzeniu.  Bliźniacy Ronnie i Donnie Galyon urodzili się w Ohio 28 października 1951 roku i byli złączeni mostkiem i brzuchem.

Ronnie i Donnie Galyon nie żyją. Byli najstarszymi bliźniakami syjamskimi na świecie

Ronnie i Donnie mieli niezwykłe dzieciństwo. Chłopcy byli połączeni od mostka do pachwiny i pierwsze dwa lata życia spędzili w szpitalu, bo lekarze próbowali ustalić, czy można ich rozdzielić. Kiedy w końcu ustalono, że nie jest to niemożliwe, malcy zostali odesłani do domu.

Nie żyje młody gwiazdor Disneya. Miał 24 lata
Nie żyje młody gwiazdor Disneya. Miał 24 lata
Przeczytaj także Nie żyje młody gwiazdor Disneya. Miał 24 lata

Rodzice Wesley i Eileen próbowali wysłać swoich synów do szkoły, ale nauczyciele nie wyrazili zgody, co doprowadziło do tego, że bliźnięta były analfabetami.

Kiedy Ronnie i Donnie  skończyli cztery lata, ich ojciec postanowił zabrać ich w podróż po USA jako atrakcję, aby zarobić pieniądze na utrzymanie ich dużej rodziny. Bliźniacy do końca twierdzili, że dzięki temu "mieli miłe życie" a praca w branży rozrywkowej pozwoliła im poznać wielu interesujących ludzi, w tym gwiazdy takie jak Johnny Cash.

Mężczyźni odeszli z branży rozrywkowej w 1991 roku. Od tego czasu mieszkali w Ohio ze swoim młodszym bratem Jimem i jego żoną Mary.

Choć medycyna od czasów ich narodzin znacznie się rozwinęła i współcześni lekarze twierdzili, że separacja oby panów byłaby możliwa, Ronnie i Donnie nie wyrazili chęci rozdzielenia. W 2014 roku, na krótko przed ukończeniem 63 roku życia, bracia zostali uznani za najdłużej żyjącą parę bliźniąt syjamskich na świecie i wpisani do Księgi Rekordów Guinnesa. Mężczyźni zmarli w wieku 68 lat w Ohio.

Zobacz również: Nie żyje Ennio Morricone, legendarny kompozytor muzyki filmowej

Tagi: Ciekawostki