Nie żyje Betty Wright. Co było przyczyną śmierci zwyciężczyni nagrody Grammy?

11.05.2020 07:45
Nie żyje Betty Wright. Co było przyczyną śmierci zwyciężczyni nagrody Grammy? Fot. foot: JOE KLAMAR/AFP/East News

Zmarła Betty Wright - słynna piosenkarka, która dostała nagrodę Grammy za utwór "Where Is The Love". Twórczyni "Clean Up Woman" miała 66 lat.

Kolejna strata w świecie muzyki. 10 maja 2020 roku odeszła ikona soulu i R&B Betty Wright. Miała 66 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną jej śmierci.

Nie żyje Betty Wright

O śmierci piosenkarki poinformował portal Deadline. Zgon potwierdziła bliska rodzina artystki. Wright urodziła się 21 grudnia 1953 roku w Miami na Florydzie jako Bessie Regina Norris. Szybko zainteresowała się muzyką i jako dziecko rozpoczęła przygodę z gospel. W wieku 18-lat odniosła swój pierwszy sukces dzięki utworowi z 1971 roku pod tytułem "Clean Up Woman", który do śmierci był jej najsłynniejszym numerem.

Jej inną słynną piosenką był utwór "Where Is The Love", za który zdobyła nagrodę Grammy. W kolejnych latach nagrała przebój "No Pain (No Gain)" z płyty "Mother Wit". Piosenka trafiła na listy przebojów, a album pokrył się złotem. Po swoich pierwszych sukcesach Wright założyła własną wytwórnię Mrs. B Records. Inne hity piosenkarki to "Let Me Be Your Lovermaker" oraz "Shoorah Shoorah". Piosenka "Clean Up Woman" rezonuje w muzyce do dziś, czego przykładem jest użycie jej w utworach Mary J. Blige, Afrika Bambaataa i Sublime.

W 2005 roku ponownie była nominowana do Grammy w kategorii Najlepszy album pop za wyprodukowanie płyty Jossa Stona pod tytułem "Mind Body & Soul". W 2010 roku otrzymała nagrodę International Reggae and World Music Awards za całokształt twórczości. Swój talent przekazywała początkującym muzykom jako trenerka wokalna w programie telewizyjnym "Making the Band".

Zobacz też: Nie żyje muzyk gospel nominowany do Grammy. Miał koronawirusa

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.