Nie żyje Charles Manson, odpowiedzialny za zabójstwo m.in. żony Romana Polańskiego

Aleksandra Degórska
20.11.2017 09:18
Nie żyje Charles Manson, odpowiedzialny za zabójstwo m.in. żony Romana Polańskiego Fot. CDCR / Splash News / East News

Przywódca sekty zmarł 19 listopada 2017 roku w więziennym szpitalu w hrabstwie Kern w Kalifornii.

W styczniu 2017 roku Charles Manson został przewieziony z więzienia Corcoran do szpitala w Bakersfield w Kalifornii na ostry dyżur. Powodem było intensywne krwawienie jelitowe. Seryjny morderca wrócił jednak do więzienia.

Jego stan pogorszył się tydzień temu. Manson zmarł 19 listopada 2017 roku o godzinie 20:13 w wieku 83 lat z przyczyn naturalnych. Informację o jego śmierci potwierdziła Debra Tate - siostra Sharon Tate, która była ofiarą Mansona.

W 1969 roku Charles Manson zorganizował zabójstwo 7 osób w Los Angeles, wśród których okazała się właśnie Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Kobieta była wówczas w ciąży. Manson był przywódcą sekty nazwanej Rodziną, którą stworzył pod wpływem albumu The Beatles „The White Album” wydanego w 1968 roku.

Teksty utworów uświadomiły go, że nadchodzi rewolta czarnoskórych skierowana przeciwko białym obywatelom. Numer „Rocky Raccoon” był ostrzeżeniem przed Afroamerykanami, zaś „Happiness is a Warm Gun” uznawał jako wezwanie do zbrojenia się na czas rewolucji. Winylowe wydanie tego albumu z podpisem Charlesa Mansona trafiło w 2015 roku na licytację.

W 1971 roku Mansona skazano na śmierć, jednak rok później zniesiono tę karę w Kalifornii zmieniając wyrok na dożywotnie pozbawienie wolności. 12 razy odmówiono mu zwolnienia warunkowego. Manson na przestrzeni wielu lat tworzył utwory i wydał nawet kilka albumów za kratkami.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.