Pogoda
09.03.2019 09:34

Nie żyje Jan-Michael Vincent, gwiazda "Airwolf". Miał 74 lata

Aktor zmarł 10 lutego 2019 roku w wyniku zawału serca, co potwierdza jego certyfikat śmierci. Mężczyzna zasłynął w latach 80. rolą Hawke'a w serialu "Airwolf".

Jan-Michael Vincent
foto: kadr z serialu

Jak podaje TMZ, które weszło w posiadanie certyfikatu, Jan-Michael Vincent zmarł 10 lutego 2019 roku w szpitalu w niezidentyfikowanym szpitalu w Północnej Karolinie z powodu zawału serca. Nie przeprowadzono autopsji, a zwłoki właściwie od razu po śmierci spalono. Nie są znane dane dotyczące miejsca pochówku Vincenta. 

Nie żyje Jan-Michael Vincent z "Airwolf"

Jan-Michael Vincent rozpoczął karierę aktorską pod koniec lat 60. Okresem największej popularności aktora były jednak lata 80., gdy Vincent stał się gwiazdą serialu "Airwolf", w którym wcielał się w pilota Stringfellowa Hawke'a. Serial produkowano w latach 1984-1986. Szacuje się, że Hawke zarabiał około 200 tysięcy dolarów za jeden odcinek produkcji, co powodowało, że w tamtym okresie był najlepiej zarabiającym aktorem na świecie:

Na przestrzeni lat aktor brał udział w kilku poważnych wypadkach samochodowych. W roku 1986 roku przyznał się publicznie do bycia uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Jego uzależnienia ciągnęły się za nim przez kolejne dekady, aż w 2012 roku poważna infekcja spowodowała, że Vincentowi amputowano prawą nogę. Od tamtego czasu aktor bardziej uważał na swoje zdrowie.

Jan-Michael Vincent zmarł 10 lutego 2019 roku w szpitalu w Północnej Karolinie. Przyczyną jego śmierci był zawał serca.

Kamil Kacperski
Tagi: News