Pogoda
25.01.2019 09:06

Nie żyje Jim Frawley, reżyser "Wielkiej wyprawy Muppetów". Miał 82 lata

O śmierci artysty poinformował portal The Hollywood Reporter. Frawley zmarł 22 stycznia 2019 roku. Powodem śmierci Frawleya był atak serca oraz przewlekła choroba płuc.

Muppety
foto: Jim Henson Productions/East News

Dnia 22 stycznia 2019 roku zmarł James Frawley, reżyser m.in. "Wielkiej wyprawy Muppetów", czy seriali "Tajemnice Smallville", "Chirurdzy" i "Columbo" (w serialu wystąpił również jako aktor). Reżyser miał 82 lata. Śmierć artysty potwierdziła jego żona, Cynthia Frawley. Kobieta zdradziła amerykańskim mediom, że Frawley dostał ataku serca, a sam mężczyzna od kilku miesięcy w tajemnicy przed mediami leczył się w domu na chorobę płuc, którą nabył przez wiele lat palenia papierosów. 

Karierę w Hollywood zaczął jeszcze jako dziecko, kiedy to występował gościnnie w programach dla dzieci. Jego ojciec, William, był wówczas dość popularnym aktorem. Prawdziwe odkrył w połowie lat 60., gdy zaczął reżyserować serial "The Monkees", jeden z najbardziej kultowych amerykańskich sit-comów. Na jego koncie jest łącznie ponad 20 produkcji filmowych i telewizyjnych, chociaż niewątpliwie największym sukcesem w karierze Frawleya był film "Wielka wyprawa Muppetów", przy którym współpracował z Frankiem Ozem i Jimem Hansonem. 

Nie żyje reżyser Wielkiej wyprawy Muppetów

Frawley pracował jako reżyser od 1966 roku, ma na koncie nagrodę Emmy, a jego ostatnim projektem była "Prywatna praktyka", spin-off "Chirurgów", nad którym pracę zakończył w 2009 roku.

EN_00100070_0011

James Frawley zmarł 22 stycznia 2019 roku z powodu ataku serca. Miał 82 lata.

Kamil Kacperski
Tagi: News Muppety