Nie żyje John Saxon. Aktor znany m.in. z "Wejścia smoka" i "Koszmaru z ulicy Wiązów" miał 83 lata

26.07.2020 13:47
Nie żyje John Saxon. Aktor znany m.in. z "Wejścia smoka" i "Koszmaru z ulicy Wiązów" miał 83 lata Fot. INPLUS/East News

Popularny aktor, który grywał z prawdziwymi legendami kina, odszedł 25 lipca 2020 roku. Poznaliśmy przyczynę śmierci. 

Urodził się jako Carmine Orrico w 1936 roku na Brooklynie. W wieku 16 lat wyjechał do Hollywood i zmienił nazwisko na John Saxon. Zadebiutował w młodzieżowym filmie "Na swobodzie" w 1955 roku. Trzy lata później otrzymał Złoty Glob w nieistniejącej już kategorii - Najlepsza wschodząca gwiazda

John Saxon nie żyje

W ciągu swojej ponad 60-letniej kariery wystąpił w przeszło 200 produkcjach, grając u boku takich ikon kina jak Marlon Brando, Bruce Lee i Robert Redford. Najczęściej wcielał się w nastoletnich łobuzów, łamaczy serc, zabójców, a nawet policjantów. W 1967 roku ponownie został nominowany do Złotego Globu, tym razem za film "Appaloosa", gdzie wystąpił z Marlonem Brando.  

Pod koniec lat 60. XX postawił na nieco mniej ambitne kino, grywając przede wszystkim w horrorach i spaghetti westernach. Do jego najpopularniejszych występów zaliczają się "Wejście smoka" oraz "Koszmar z ulicy Wiązów", gdzie wcielił się w rolę porucznika Dona Thomspona. Powrócił jeszcze w dwóch kolejnych odsłonach kultowej serii.

John Saxon zmarł 25 lipca 2020 roku, w wieku 83 lat. O śmierci aktora poinformowała jego żona. W rozmowie z prasą wyznała, że przyczyną śmierci były komplikacje po zapaleniu płuc.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.