Nie żyje Karl Lagerfeld. Projektant mody miał 85 lat

Aleksandra Degórska
19.02.2019 13:18
Karl Lagerfeld|undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Świat mody nadal nie może w to uwierzyć. Karl Lagerfeld odszedł w wieku 85 lat.

Wraz z jego śmiercią kończy się pewna epoka. Niemiecki projektant mody i dyrektor artystyczny domu mody Chanel odszedł w wieku 85 lat. O śmierci Karla Lagerfelda poinformowały francuskie media, jego zgon został potwierdzony przez osoby związane z domem mody Chanel.

Karl Lagerfeld nie żyje

W styczniu 2019 Karl Lagerfeld nie pojawił się na pokazach, bowiem miał problemy zdrowotne. Na razie nie podano dokładnej przyczyny jego śmierci.

Karl Lagerfeld urodził się 10 września 1933 roku w Hamburgu, zaś w 1953 wraz z matką wyjechał do Paryża, gdzie 2 lata później wygrał w prestiżowym konkursie mody. W jego bogatym CV znalazła się praca w takich domach mody, jak Valentino, Charles Jourdan.

Przełomem w jego karierze był rok 1972, gdy w ramach współpracy z marką Chloé zaprezentował słynną biało-czarną kolekcję Deco. Projektant stał na czele Chanel od 1983 roku, jak również stworzył również własną markę Karl Lagerfeld. W 2004 roku jako pierwszy słynny projektant stworzył specjalną kolekcję dla marki H&M.

Projektant również pasjonował się fotografią i niejednokrotnie współpracował z gwiazdami muzyki, które chętnie nosiły jego kreacje. Przed jego obiektywem stanęli m.in. Mick Jagger czy Cat Power. 

Spoczywaj w pokoju...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.