Nie żyje Leon z Resident Evil 2. Paul Haddad był oryginalnym głosem postaci

18.04.2020 12:05
Nie żyje Leon z Resident Evil 2. Paul Haddad był oryginalnym głosem postaci Fot. kadr z wideo

15 kwietnia 2020 roku zmarł Paul Haddad. Aktora znali w szczególności gracze z jego ról głosowych w produkcjach takich jak Daymare:1998 czy Resident Evil 2.

W wieku 56 lat zmarł Paul Haddad, aktor głosowy. Mężczyzna od kilku lat zmagał się z rakiem krtani. W maju miał przejść kolejną, trzecią już, operację, której koszt pokryli jego wierni fani wspierając zbiórkę na GoFundMe. Niestety aktor nie doczekał planowanego zabiegu.

Nie żyje Paul Haddad. Użyczał głosu w Resident Evil 2

Haddad użyczył swojego głosu między innymi kultowej postaci w oryginalnej wersji gry Resident Evil 2 z 1998 roku. Aktor wcielił się w Leona S. Kennedy'ego, który był jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów znanego survival horroru.

Śmierć Haddada potwierdzili twórcy gier z Invader Studios, którzy pożegnali aktora na swoim Twitterze:

Paul Haddad, nasz drogi przyjaciel, ikona społeczności Resident Evil niedawno zmarł. Jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy szansę go spotkać i współpracować z tak wspaniałym mężczyzną i genialnym profesjonalistą jakim był.

Spoczywaj w pokoju Paul, będziesz żył wiecznie w naszych sercach.

Poza głosem Leona Kennedy'ego Paul Haddad wystąpił także w licznych serialach animowanych. Usłyszeliśmy go między innymi w X-Menach z lat 90., gdzie wcielił się w rolę Quicksilvera. Aktor miał na koncie także epizod w MacGyverze, a w 2019 roku zagrał Cleanera w Daymare:1998. Grę stworzono z myślą oddania hołdu serii Resident Evil.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.