Nie żyje kotka-celebrytka. Lil Bub miała 8 lat

03.12.2019 11:07
Nie żyje kotka-celebrytka. Lil Bub miała 8 lat Fot. kadr z filmu "Lil Bub & Friends"

Na początku grudnia 2019 roku zmarła kocica Lil Bub, która była znaną internetową celebrytką. O śmierci poinformował jej właściciel, Mike Bridavsky.

Jak możemy przeczytać w wiadomości opublikowanej przez właściciela Lil Bub, kotka zmarła podczas snu w niedziele 1 grudnia 2019 roku. Cierpiała na agresywną infekcję kości, ale nawet jej postępująca choroba nie przygotowała Bridavsky'ego na śmierć pupila. W oświadczeniu możemy przeczytać, że "Lil Bub nie chciała byśmy to my zakończyli jej żywot, dlatego wierzę, że opuściła swoje ciało, by nas przed tym uchronić".

Nie żyje Lil Bub

Niepełnosprawność Lil Bub spowodowała, że kocica stała się internetową celebrytką. Niestety, jej wystający język i małe kończyny powodowały też poważne powikłania zdrowotne. Kotka cierpiała na osteoporozę, nie wykształciły się jej też zęby, chociaż podobno nie wpływało to na jej umiejętności jedzenia.

Przeczytaj także

Lil Bub doczekała się też filmu dokumentalnego "Lil Bub & Friendz", który miał premierę na festiwalu filmowym w Tribece w 2013. Produkcja wygrała nagrodę za najlepszy film pełnometrażowy. 

Warto zaznaczyć, że wszystkie dochody z występów i gadżetów zostały przeznaczone na badania genetyczne i biologiczne na rzecz zwierzaków specjalnej troski. Łącznie Bridavsky i Lil Bub zebrali ponad 700 tysięcy dolarów. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.