Pogoda
23.04.2019 09:24

Nie żyje Lorraine Warren - pierwowzór bohaterki horrorów z serii "Obecność"

W wieku 92 lat zmarła Lorraine Warren - badaczka spraw paranormalnych, która była inspiracją dla bohaterki serii horrorów "Obecność". O śmierci poinformował wnuk.

Lorraine Warren
foto: AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Nie wszyscy wiedzą, że seria Jamesa Wana pod tytułem "Obecność" została oparta na faktach. Jedną z głównych bohaterek horrorów jest Lorraine Warren grana przez Verę Farmigę. 18 kwietnia 2019 roku zmarła kobieta, która była pierwowzorem filmowej postaci.

10 horrorów opartych na faktach
10 horrorów opartych na faktach
Przeczytaj także 10 horrorów opartych na faktach

Lorraine Warren miała 92 lata. O śmierci badaczki zjawisk paranormalnych poinformował jej wnuk Chris McKinnellon. 

"

Zeszłej nocy Lorraine Warren, moja babcia w ciszy i spokoju opuściła nas, by dołączyć do swojego ukochanego Eda. Była szczęśliwa i pełna śmiechu do samego końca. Była moim aniołem i bohaterką. Będę za nią bardzo tęsknił. Proszę, dołączcie do nas, świętując jej życie i honorując jej piękną duszę. Pamiętajcie by poświęcać czas tym, których kochacie, póki możecie, Dziękuję wam i niech Was bóg błogosławi. "

Nie żyje Lorraine Warren. Kim była?

Lorraine Warren urodziła się 31 stycznia 1927 roku. Wraz z mężem przez lata zajmowała się badaniem zjawisk niewyjaśnionych. Ed Warren, który zmarł w 2006 roku, był byłym policjantem, który postanowił zająć się zgoła innymi śledztwami - nawiedzonymi domami. Był samozwańczym demonologiem, który jako jedyny na świecie został uznany przez Watykan. Lorraine założyła Stowarzyszenia ds. Badań Parapsychologicznych. Była medium i katalogowała egzorcyzmy. Śmierć Warren skomentowała Farmiga. 

"

Moja droga przyjaciółka Lorraine Warren odeszła. Z bardzo głębokiego żalu, wypływa głębokie poczucie wdzięczności. Miałam szczęście ją poznać i jestem zaszczycona, że mogę się w nią wcielać. Przeżyła swoje życie w chwale i radości. Nosiła hełm zbawienia i świeciła mieczem. "

"Obecność 3" - kiedy premiera?

Chociaż Lorraine Warren odeszła, jej postać powróci w nadchodzącej 3. części "Obecności". Twórcy zaprezentowali oficjalne logo filmu.

Obecność 3

Reżyserem nadchodzącego horroru nie będzie jednak James Wan, tylko Michael Chaves. Produkcja wejdzie do kin 10 września 2020.

>>Zobacz też: Kiedy rozgrywa się akcja „Zakonnicy”?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Obecność Horror Sergiusz Kurczuk