Nie żyje Lorraine Warren - pierwowzór bohaterki horrorów z serii "Obecność"

Sergiusz Kurczuk
23.04.2019 09:24
Nie żyje Lorraine Warren - pierwowzór bohaterki horrorów z serii "Obecność" Fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

W wieku 92 lat zmarła Lorraine Warren - badaczka spraw paranormalnych, która była inspiracją dla bohaterki serii horrorów "Obecność". O śmierci poinformował wnuk.

Nie wszyscy wiedzą, że seria Jamesa Wana pod tytułem "Obecność" została oparta na faktach. Jedną z głównych bohaterek horrorów jest Lorraine Warren grana przez Verę Farmigę. 18 kwietnia 2019 roku zmarła kobieta, która była pierwowzorem filmowej postaci.

Przeczytaj także

Lorraine Warren miała 92 lata. O śmierci badaczki zjawisk paranormalnych poinformował jej wnuk Chris McKinnellon. 

Zeszłej nocy Lorraine Warren, moja babcia w ciszy i spokoju opuściła nas, by dołączyć do swojego ukochanego Eda. Była szczęśliwa i pełna śmiechu do samego końca. Była moim aniołem i bohaterką. Będę za nią bardzo tęsknił. Proszę, dołączcie do nas, świętując jej życie i honorując jej piękną duszę. Pamiętajcie by poświęcać czas tym, których kochacie, póki możecie, Dziękuję wam i niech Was bóg błogosławi.

Nie żyje Lorraine Warren. Kim była?

Lorraine Warren urodziła się 31 stycznia 1927 roku. Wraz z mężem przez lata zajmowała się badaniem zjawisk niewyjaśnionych. Ed Warren, który zmarł w 2006 roku, był byłym policjantem, który postanowił zająć się zgoła innymi śledztwami - nawiedzonymi domami. Był samozwańczym demonologiem, który jako jedyny na świecie został uznany przez Watykan. Lorraine założyła Stowarzyszenia ds. Badań Parapsychologicznych. Była medium i katalogowała egzorcyzmy. Śmierć Warren skomentowała Farmiga. 

Moja droga przyjaciółka Lorraine Warren odeszła. Z bardzo głębokiego żalu, wypływa głębokie poczucie wdzięczności. Miałam szczęście ją poznać i jestem zaszczycona, że mogę się w nią wcielać. Przeżyła swoje życie w chwale i radości. Nosiła hełm zbawienia i świeciła mieczem.

"Obecność 3" - kiedy premiera?

Chociaż Lorraine Warren odeszła, jej postać powróci w nadchodzącej 3. części "Obecności". Twórcy zaprezentowali oficjalne logo filmu.

Obecność 3 Fot. foto: materiały promocyjne

Reżyserem nadchodzącego horroru nie będzie jednak James Wan, tylko Michael Chaves. Produkcja wejdzie do kin 10 września 2020.

>>Zobacz też: Kiedy rozgrywa się akcja „Zakonnicy”?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.