Pogoda
17.08.2019 10:32

Nie żyje Peter Fonda. Gwiazdor "Swobodnego jeźdźca" miał 79 lat

W piątek 16 sierpnia 2019 roku zmarł popularny aktor Peter Fonda. O śmierci poinformowała rodzina zmarłego. 

Foto: East News
Foto: East News

Przeżywszy 79 lat zmarł popularny aktor, scenarzysta i reżyser filmowy. Peter Fonda zasłynął przede wszystkim ze swojego występu w filmie "Swobodny jeździec" (ang. "Easy Rider"). O śmierci poinformowali jego najbliżsi. 

Nie żyje Peter Fonda, gwiazdor "Easy Ridera"

Peter Fonda pochodził z cenionej aktorskiej rodziny. Był synem legendarnego Henry'ego Fondy i młodszym bratem Jane Fondy. Aktorką jest również jego córka Bridget. Największą sławę przyniósł mu występ w "Swobodnym jeźdźcu", gdzie wcielił się w rolę Wyatta. Był również współtwórcą dzieła, a scenariusz, który wyszedł między innymi spod jego pióra przyniósł mu nominację do Oscara. Drugą nominację do prestiżowej Nagrody Akademii otrzymał za najlepszą rolę męską w "Złocie Uleego" z 1997 roku. Został również uhonorowany dwoma Złotymi Globami - dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym za "Złoto Uleego" oraz dla najlepszego aktora drugoplanowego w filmie telewizyjnym "Pasja Ayn Rand". Ostatnią produkcją, w której zobaczymy Fondę będzie film wojenny "The Last Full Measure", którego premierę zaplanowano na 25 października 2019 roku.

Przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa spowodowana rakiem płuc. W oświadczeniu o odejściu aktora, jego bliscy proszą o uszanowanie ich prywatności w tych ciężkich chwilach i wzniesienie toastu za wolność, w imię zmarłego. 

Tagi: Film News