Nie żyje Peter Mayhew, który grał Chewbaccę w serii "Star Wars". Aktor miał 74 lata

03.05.2019 01:32
Nie żyje Peter Mayhew, który grał Chewbaccę w serii "Star Wars". Aktor miał 74 lata Fot. Mary Evans Picture Library/Lucasfilm LTD/EastNews

Śmierć aktora potwierdziła jego rodzina.

Peter Mayhew zmarł w swoim domu w Teksasie 30 kwietnia 2019, kilka tygodni przed swoimi 75. urodzinami, w otoczeniu rodziny. Na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci aktora. Informacja pojawiła się także na oficjalnym profilu artysty na Twitterze.

Nie żyje Peter Mayhew, Chewbacca z "Gwiezdnych wojen"

Mayhew wcielił się w wojownika Wookiee i najlepszego przyjaciela Hana Solo, Chewbaccę, łącznie w pięciu filmach z serii "Star Wars" - w części III "Zemsta Sithów", w części IV "Nowa nadzieja",  w części V "Imperium kontratakuje", w części szóstej "Powrót Jedi" oraz w części siódmej "Przebudzenie mocy". Rolę Chewbakki powierzono mu mu m.in. ze względu na jego wyjątkowy wzrost spowodowany Zespołem Marfana - aktor miał 2 metry 18 centymetrów. 

Peter Mayhew Fot. foto: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Aktor urodził się 19 maja 1944 roku w Londynie, gdzie również dorastał. W 2013 roku przeszedł poważną operację kolana. Od 1998 roku był żonaty z Angie Luker, z którą miał troje dzieci.

Justyna Kierzkowska
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.