Nie żyje znany aktor ze "Star Treka". Zagrał również w klasyku z Peterem Fondą - filmie "Easy Rider"

07.12.2019 10:25
Paul Walker Jr|undefined Fot. kadr z wideo

W czwartek 5 grudnia 2019 roku w otoczeniu rodziny w Malibu zmarł aktor znany ze "Star Treka", Robert Walker Jr. Miał 79 lat.

Robert Houdson Walker to amerykański aktor znany w latach 60. i 70. Urodził się w Nowym Jorku w rodzinie aktorskiej, jako syn Roberta Walkera Seniora oraz laureatki Oscara Jennifer Jones. Artysta uczęszczał do szkoły aktorskiej, a jego umiejętności możemy obserwować chociażby w kultowym filmie z Peterem Fondą - "Easy Rider".

Nie żyje Robert Walker, aktor znany ze "Star Treka" i "Easy Ridera"

Jak donosi Daily Mail, Robert Walker Jr zmarł 5 grudnia 2019 roku w swoim domu w Malibu, otoczony bliskimi. Aktor miał 79 lat, a przyczyny jego śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości.

W 1966 roku Walker trafił do serialu "Star Trek". Aktor pojawił się w odcinku "Charlie X", gdzie wcielił się w rolę Charlesa Evansa, 17-letniego chłopaka obdarzonego nietypowymi psychicznymi mocami.

Jego kariera nieco ucichła w latach 80. i 90., jednak aktor pojawiał się co jakiś czas w mniejszych i większych produkcjach. Ostatnią rolą Walkera  był obraz "Beyond The Darkness" z 2018 roku, gdzie wcielił się w lekarza.

Zobacz też: NASA odnalazła symbol "Star Treka" na Marsie 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.