Pogoda
29.07.2019 09:06

Nie żyje Russi Taylor. Zmarła aktorka użyczająca głosu Myszce Minnie

Smutne wieści dla fanów produkcji Walta Disneya. W wieku 75 lat odeszła Russi Taylor, która przez ponad trzydzieści lat podkładała głos za Myszkę Minnie.

Russi Taylor
foto: Mayer/face to face/East News

Nie żyje jedna z legend studia Walta Disneya. 26 lipca 2019 roku w kalifornijskim mieście Glendale zmarła Russi Taylor - aktorka, której głosem od wielu dekad przemawiała Myszka Minnie oraz inne animowane postacie. Taylor miała 75 lat.

Nie żyje Russi Taylor

Smutną informację przekazał portal Deadline. Śmierć aktorki potwierdzili przedstawiciele Walt Disney Company. Nie podano przyczyny śmierci Taylor. Szef Disneay Bob Iger złożył hołd aktorce w swoim oświadczeniu na temat jej odejścia.

"

Myszka Minnie straciła swój głos. Przez ponad 30 lat Minnie i Russi pracowały razem, by bawić miliony widzów na całym świecie. To było partnerstwo, które sprawiło, że Minnie stała się światową ikoną a Russi Legendą Disneya kochaną przez fanów zewsząd. Jesteśmy bardzo wdzięczni za talent Russi oraz jej niebywałego ducha i wielką radość, którą dawała wszystkiemu, co robiła. To był zaszczyt poznać ją i wielki honor pracować z nią. Cieszymy się, mając świadomość, że jej praca nadal będzie bawić i inspirować kolejne pokolenia. Będziemy bardzo tęsknić za Russi, a nasze serca są z rodziną i przyjaciółmi. Składamy im też najszczersze kondolencje. "

Urodziła się 4 maja 1944 roku w Cambridge w stanie Massachusetts. Od dziecka marzyła, by pracować w studiu Walta Disneya. Została aktorką głosową w 1980 roku. Jej pierwszą rolą była Pebbles w serialu "Flinstonowie". Występowała też w "Smerfach", "Lochach i smokach" czy "Mapeciątkach". W końcu w 1986 roku wybrała się na casting do roli Minnie. Udało się jej pokonać ponad 200 innych kandydatek i po raz pierwszy myszka przemówiła jej głosem w filmach "Kto wrobił Królika Rogera?", "Runaway Brain", "Get a Horse!" oraz "Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie".

Jako Minnie występowała też w wielu serialach Disneya, między innymi "Klub przyjaciół Myszki Miki" czy "Produkcje Myszki Miki". Chociaż była najbardziej rozpoznawalna dzięki tej postaci, mówiła również za innych animowanych bohaterów.

Chip i Dale
Chip i Dale
Przeczytaj także Tak będzie wyglądać nowa wersja Chipa i Dale'a. Reboot kreskówki trafi na Disney+

Podkładała między innymi głos Hyziowi, Zyziowi i Dyziowi oraz Tasi Van Der Kwak w serialu "Kacze opowieści" oraz wcielała się w niezliczone postacie w "Simpsonach"

Jej ostatnią rolą była oczywiście Minnie w krótkometrażowych produkcjach "Myszka Miki" emitowanych na stacji Disney Channel.

Zobacz też: Dlaczego motyw muzyczny z czołówki „Kaczych opowieści” jest tak chwytliwy?

Tagi: News Disney