Nie żyje aktor z "Gliniarza z Beverly Hills II". Miał koronawirusa

08.04.2020 08:27
Gliniarz z Beverly Hills II|undefined Fot. materiały promocyjne/Paramount Pictures

W wieku 80 lat zmarł Allen Garfield. Aktor miał koronawirusa. Zagrał w takich filmach jak "Gliniarz z Beverly Hills II", "Rozmowa", czy "Nashville".

7 kwietnia 2020 roku odszedł Allen Garfield. U aktora wykryto koronawirusa. Miał 80 lat. Zmarł na skutek komplikacji spowodowanych COVID-19.

Nie żyje Allen Garfield

Jak podaje Deadline, Garfield odszedł w doku spokojnej starości dla aktorów Motion Picture Home. Jego śmierć potwierdziła między innymi aktorka Ronee Blakely, zamieszczając post na Facebooku. Grali wspólnie w filmie "Nashville".

Spoczywaj w pokoju Allenie Garfieldzie - wielki aktor, który grał mojego męża w "Nashville" zmarł dziś z powodu COVID. Spuszczam głowę w smutku. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Więcej napiszę później. Obsada i ekipa przesyła miłość.

Chociaż Garfield nie był wielką gwiazdą, wystąpił w wielu słynnych filmach. Urodził się 22 listopada 1939 roku w Newark w New Jersey jako Allen Goorwitz. Studiował na Actors Studio in New York pod okiem takich gwiazd jak aktor Lee Strasberg czy pisarz Elia Kazan. Po skończeniu szkoły występował w kilku teatrach. Kariera na dużym ekranie rozpoczęła się w 1968 roku filmem "Putney Swope".

W ciągu swojej kariery występował w takich produkcjach jak "Bananowy czubek" Woody'ego Allena, "The Organization" u boku Sidneya Poitiera, "Rozmowa" Francisa Forda Coppoli, w biografii "Gable and Lombard", musicalu "The Cotton Club",  czy w "Aż na koniec świata". Zasłynął rolą Harolda Lutza - przełożonego Axela Foleya (Eddie Murphy) i Billy'eo Rosewooda (Judge Reinhold) w "Gliniarzu z Beverly Hills II".

W ostatnich latach podupadł na zdrowiu. Dostał dwóch udarów. Pierwszy pojawił się po zdjęciach do "Dziewiątych wrót" Romana Polańskiego w 1999 roku. Drugi miał miejsce w 2004 roku. Ostatnią rolą aktora była postać pana Rosena w filmie "White Boy" z 2002 roku. Najbliższą rodziną Garfielda jest jego siostra Lois Goorwitz.

Zobacz też: Nie żyje Forrest Compton. Gwiazdor popularnych seriali miał koronawirusa

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.