Nie żyje aktor z "Morderczych kuleczek". Co było przyczyną jego śmierci?

09.11.2020 08:47
Nie żyje aktor z "Morderczych kuleczek". Co było przyczyną jego śmierci? Fot. United Archives/East News

Zmarł Kenneth Jones - aktor, który wystąpił w kultowym horrorze "Mordercze kuleczki". O jego śmierci poinformował reżyser filmu.

Smutne wieści dla fanów horrorów. 7 listopada 2020 roku odszedł Kenneth Jones. Był aktorem, którego najbardziej kojarzą fani serii "Mordercze kuleczki". O śmierci poinformował Don Coscarelli - reżyser filmu.

Kenneth Jones nie żyje. Grał w horrorze "Mordercze kuleczki"

Chociaż seria grozy ma po polsku dość absurdalny tytuł, jest to jedna z najbardziej krwawych produkcji przełomu lat 70. i 80. XX wieku. Niestety odszedł jeden z aktorów pierwszej części horroru.

Przeczytaj także

Na Twitterze Dona Coscarelliego pojawił się smutny wpis, w którym filmowiec poinformował o śmierci Jonesa. Niestety nie wiadomo ile aktor miał lat, ani co było przyczyną śmierci.

Z przykrością informuję, że dziś zmarł Ken Jones, który zagrał w najbardziej znaczącej scenie "Morderczych kuleczek". Każdy, kto miał kontakt z Kenem, kochał go. Był ciepły, utalentowany i oddany rodzinie.

Jones nie był gwiazdorem, raczej epizodycznym aktorem charakterystycznym. W "Morderczych kuleczkach" mało znaczącą postać. Jednak do historii horroru przeszła słynna scena z filmu Coscarelliego z Jonesem w roli głównej. Jego bohater padł ofiarą antagonisty "Morderczych kuleczek". Tall Man zabił go za pomocą swojej przerażającej zabawki. Jedna z tytułowych kuleczek przebiła się postaci Jonesa przez głowę. Między innymi od tej sceny pochodzi zresztą polski tytuł serii.

"Mordercze kuleczki" nie były jedynym filmem Jonesa. Aktor wystąpił również w takich produkcjach, jak komedia z 1976 roku "Kenny & Company", czy produkcja "Hidden Fears" z 1993 roku.

Zobacz też: Nie żyje gwiazda z horroru George'a Romero "Szaleńcy"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.