Nie żyje aktor z „Twin Peaks”. Miał 61 lat
Robert Skowronski
20.01.2017 08:52
Nie żyje aktor z „Twin Peaks”. Miał 61 lat Fot. kadr z wideo

Miguel Ferrer znany był z „Miasteczka Twin Peaks”, ale miał na koncie szereg innych znaczących ról. Odszedł od nas w wieku 61 lat.

Przyczyną zgonu aktora była przegrana walka z rakiem. Urodził się 7 lutego 1955 roku w Santa Monica jako syn gwiazd ekranu, Jose Ferrery i Rosemary Clooney. Kuzynem aktora był George Clooney, z którym był bardzo blisko. Po śmierci swojego krewniaka Clooney wydał poniższe oświadczenie:

Historia odnotuje dziś ogromne zmiany w świecie. W tym dniu walkę z rakiem gardła przegrał Miguel Ferrer. Nie jest to jednak strata dla jego rodziny. Miguel sprawił, że świat stał się jaśniejszy i zabawniejszy. Jego odejście jest wielce odczuwalne w naszej rodzinie - wszystko inne blednie przy tym. Kochamy Cię Miguel. Zawsze będziemy.

Miguel Ferrer zaczął karierę aktorską na początku lat 80. Szybko na jego koncie znalazły się małe role w takich obrazach, jak „RoboCop” czy „Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka”. W latach 90. dołączył do obsady „Miasteczka Twin Peaks”, gdzie wcielił się w agenta FBI, Alberta Rosenfielda. Miał powtórzyć tę rolę w nadchodzącym 3. sezonie serialu w reżyserii Davida Lyncha. Nie wiadomo czy zdążono nakręcić sceny z jego udziałem.

Miał on też swój udział m.in. w animowanej „Lidze Młodych”, gdzie pojawiły się postacie z komiksów DC. Mogliśmy go także oglądać w marvelowskim „Iron Manie 3”, gdzie wcielił się w wiceprezydenta Rodrigueza. Występował w wielu serialach oprócz „Miasteczka Twin Peaks”, w tym w „Agentach NCIS: Los Angeles”. Showrunner programu, R. Scott Gemmill, skomentował śmierć aktora:

Dziś serial „Agenci NCIS: Los Angeles” stracił ukochanego członka rodziny. Miguel był człowiekiem o ogromnym talencie, który miał potężne dramatyczne zdolności, poczucie humoru i wielkie serce do tego. Nasze myśli łączą się z jego żoną Lori, jego synami Lukasem i Rafim oraz całą jego rodziną. Będzie go nam bardzo brakować.

Również łączymy się w bólu z bliskimi aktora.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.