Pogoda
09.07.2019 11:40

Nie żyje aktor z serialu "Nowe przygody Supermana". Eddie Jones miał 84 lat

W wieku 84 lat zmarł Eddie Jones - aktor który zasłyną rolą Jonathana Kenta - ojca głównego bohatera w serialu "Nowe przygody Supermana". Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Nowe przygody Supermana
foto: kadr z serialu Nowe przygody Supermana

Smutne wieści dla fanów serialu "Nowe przygody Supermana". 6 lipca 2019 roku w Los Angeles w wieku 84 lat odszedł Eddie Jones. Zasłynął rolą przybranego ojca Clarka Kenta, ale jego kariera obejmowała ponad 50 lat aktywności zawodowej nie tylko w produkcjach kinowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim na deskach teatrów.

Nie żyje Eddie Jones z serialu "Nowe przygody Supermana"

Jak podaje Deadline, o śmierci aktora poinformowała organizacja Interact Theatre Company. Nie podano przyczyny zgonu Jonesa.

"

Aktor o wielkim poczuciu humoru i ostrych instynkcie . Kiedy Eddie był na scenie, nie można było oderwać od niego wzroku. Kiedy schodził ze sceny, jego szeroki, lśniący uśmiech potrafił rozświetlić całe pomieszczenie. "

Jones urodził się 18 września 1937 roku. Karierę aktorską rozpoczął pod koniec lat 70., kiedy wystąpił na Broadwayu. Zagrał w ponad 250 przedstawieniach teatralnych.  W 1978 roku w filmie "Bracia krwi". Grał też w takich produkcjach kinowych jak "Nieoczekiwana zmiana miejsc", "Rok smoka", czy "Terminal". Wystąpił też w wielu serialach, między innymi "Zdrówko", "Matlock", "McCall", a także produkcji HBO "Veep" oraz "Era Wodnika" emitowanego na NBC. Najsłynniejszą rolą Jonesa była jednak postać Jonathana Clarka w serialu ABC "Nowe przygody Supermana".

Przez 4 lata grał przybranego ojca nadludzko silnego superbohatera. Po raz ostatni na ekranie można było zobaczyć go w krótkometrażowym filmie "Lost Dogs" z 2018 roku.

Zobacz też: Czy Michael B. Jordan zastąpi Henry'ego Cavilla w roli Supermana?

Tagi: News Superman