Nie żyje aktor znany z filmów "Batman Forever", "MASH" i "Star Trek"

09.12.2019 08:57
Nie żyje aktor znany z filmów "Batman Forever", "MASH" i "Star Trek" Fot. kadr z serialu "Star Trek: Deep Space Nine"

Zmarł aktor René Auberjonois, który zasłynął rolami w popularnych serialach i filmach lat 60. i 70., a później pojawiał się gościnnie w wielu przebojowych produkcjach. Artysta miał 79 lat.

René Auberjonois jest najbardziej znany ze swoich ról w "Orłach Bostonu" i "Star Treka: Deep Space Nine". Aktor zmarł w swoim domu w Los Angeles, a powodem śmierci był przerzutowy rak płuc. Jego śmierć potwierdził agencji informacyjnej Associated Press syn aktora, Remy-Luc Auberjonois. Aktor miał 79 lat.

Nie żyje gwiazdor Star Treka i Orłów Bostonu

Auberjonois był uznanym telewizyjnym aktorem. Pojawił się w 71 odcinkach "Orłach Bostonu" jako Paul Lewisona, a także grał Claytona Endicotta III w sitcomie ABC "Benson", za co zdobył nawet nominację do nagrody Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego w komedii. W "Star Trek: Deep Space Nine" zagrał Changelinga Odo, którego później miał okazje odegrać w grach wideo z serii "Star Trek". Aktor zdobył też kolejną nominację do Emmy - tym razem za najlepszy występ gościnny w serialu "Kancelaria adwokacka".

Tak jak wspomnieliśmy, aktor wystąpił też w wielu hitach, takich jak "Gwiezdne wrota", filmach "MASH", "Batman Forever", czy niedawno w popularnym sitcomie "U nas w Filadelfii" u boku m.in. Danny'ego DeVito.

Na temat śmierci swojego przyjaciela wypowiedział się m.in. William Shatner, z którym Auberjonois występował w "Orłach Bostonu":

Rene Auberjonois zmarł 8 grudnia 2019 roku w swoim domu w Los Angeles. Powodem śmierci był przerzutowy rak płuc.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.