Nie żyje aktor znany z filmów "Chłopcy z ferajny" i "Wściekły byk". Frank Adonis miał 83 lata

Sergiusz Kurczuk
28.12.2018 08:41
kadr z filmu Chłopcy z ferajny|undefined Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

W wieku 83 lat zmarł Frank Adonis - amerykański aktor znany z takich produkcji jak "Chłopcy z ferajny" i "Wściekły byk". Zmarł po długiej chorobie w Las Vegas. 

Nie żyje kolejny aktor, który zasłynął dzięki udziałowi w kultowych filmach. Mowa o Franku Adonisie, który odszedł w wieku 83 lat. Przyczyną śmierci była długa choroba, z którą zmagał się od jakiegoś czasu. O śmierci aktora poinformowała jego żona. 

Frank Adonis nie żyje

Informacja o odejściu Adonisa pojawiła się na portalu TMZ. Żona aktora potwierdziła, że jej mąż odszedł 26 grudnia 2018 roku w Las Vegas. Od jakiegoś czasu przebywał podpięty pod maszyną umożliwiająca mu oddychanie. Kobieta skomentowała odejście męża w rozmowie z TMZ.

Będę za nim tęskniła. Był świetnym ojcem i niesamowitym mężem. Pomagał wszystkim swoim przyjaciołom, jak tylko mógł. Świetny scenarzysta, reżyser i aktor. Był moim najlepszym przyjacielem. 

Adonis urodził się w Nowym Jorku w 27 października 1935 roku jako Frank Scioscia. W 1971 roku rozpoczął swoją przygodę aktorską w filmie "Francuski łącznik", gdzie zagrał epizod. Miał też małe role w gangsterskich produkcjach "Lucky Luciano" oraz "Gang, który nie umiał strzelać". Rozpoznawalność zyskał dopiero dziesięć lat później, gdy pojawił się w filmie Martina Scorsese "Wściekły byk" w roli Patsy'ego. Największą sławę zawdzięcza udziałowi w kolejnej produkcji reżysera - "Chłopcach z ferajny", w których zagrał Anthony'ego Stabila. 

Frank Adonis - filmy

Wystąpił w wielu innych filmach nie tylko gangsterskich, między innymi "Szlaony Joe", "Hazardzista", "Wilkołaki", "Wall Street", "Ace Ventura: Psi detektyw", czy "Ghost Dog: Droga samuraja". Grał również w takich serialach jak "McCall", "Ulice Nowego Jorku", "Rodzina Soprano" oraz "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar". Jego ostatnią rolą był występ w filmie z 2017 roku pod tytułem "Proximity to Power". 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.