Pogoda
07.01.2019 17:16

Nie żyje aktor znany ze "Star Treka" i "Doktora Who". Miał 86 lat

W niedziele 6 stycznia 2019 roku zmarł William Sheppard, aktor, który wcielił się w kilkanaście różnych postaci w "Star Treku" i pojawił się epizodycznie w "Doktorze Who". Miał 86 lat. 

William Morgan Sheppard
foto: kadr z serialu

Nie żyje William Shepperd, aktor znany z występów w serialach z uniwersum "Star Trek" - łącznie zagrał 4 różne postaci na przestrzeni 4 różnych produkcji. Wcielił się m.in. w Rura Pentha w "Star Trek VI: The Undiscovered Country", "dziadka" Daty imieniem Ira Graves w serialu "Star Trek: The Next Generation". Zagrał także Qataia w jednym z odcinków "Star Trek: Voyagera". Po raz ostatni w serii pojawił się w 2009 roku, gdy gościnnie zagrał jednego z naukowców z Vulcana w reboocie "Star Treka" przygotowanego przez J.J. Abramsa.

O śmierci Williama Shepparda poinformował jego syn, Mike Sheppard, który również jest aktorem (m.in. "Supernatural" i "Firefly"). Mężczyzna podzielił się zdjęciem swojego ojca ze szpitala:

"

Spędziliśmy trochę czasu z moim ojcem. Nie mogliśmy rozmawiać, ale trzymaliśmy się za ręce i śmialiśmy się, bo cieszył się, że nas widział. To był dobry dzień. Trafił do szpitala i zmarł o 18:30, matka była przy jego boku. Jestem bardzo zadowolony, że nie musiał więcej cierpieć. Dziękuję wam za miłe słowa, miłość i modlitwy. "

Nie żyje William Sheppard, aktor znany ze Star Treka

Oprócz występów w "Star Treku", Sheppard miał na koncie również epizod w "Doktorze Who". Pojawił się w odcinku "The Impossible Astronaut" pochodzącym z 6. sezonu kultowej brytyjskiej produkcji. Wtedy młodszą wersję bohatera zagrał jego syn. Panowie wystąpili wspólnie również w jednym z epizodów "Agentów NCIS" - zagrali wówczas Marcina Jerka, byłego agenta CIA pochodzenia polskiego w odcinku zatytułowanym "Broken Bird".

William Sheppard zmarł 6 stycznia 2019 roku w szpitalu w Los Angeles. Miał 86 lat. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Trek