Nie żyje aktorka Marta Stebnicka. Jerzy Stuhr: Odeszła cząstka tej epoki

07.07.2020 13:09
Nie żyje aktorka Marta Stebnicka. Jerzy Stuhr: Odeszła cząstka tej epoki Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

W wieku 95 lat odeszła Marta Stebnicka. Przez lata była aktorką krakowskiego Starego Teatru. Artystkę wzruszającymi słowami pożegnał Jerzy Stuhr.

Marta Stebnicka to aktorka urodzona we Lwowie. Była również reżyserką teatralną, pieśniarką, oraz wykładała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przez lata była związana także z Kabaretem jama Michalika. Artystka zmarła 6 lipca 2020 roku w Warszawie.

Nie żyje aktorka Marta Stebnicka

Nie żyje Marta Stebnicka. Smutną informację o śmierci aktorki przekazał Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. Artystka w marcu 2020 roku obchodziła swoje 95 urodziny.

Jak czytamy w słowach pożegnania:

Artystka niepowtarzalna w swych indywidualnych wyborach, błyskotliwie inteligentna, o wyrafinowanym poczuciu humoru, perfekcyjna warsztatowo, odważna i bezkompromisowa. Przeszła wszystkie stopnie teatralnego wtajemniczenia. Uroda, wdzięk, szlachetna elegancja, doskonałe panowanie nad formą, zaowocowało mnogością ról w repertuarze klasycznym, od dramatu po komedię i farsę – już w pierwszych latach aktorskiej kariery.

Stebnicką pożegnał także Jerzy Stuhr, który w rozmowie z PAP stwierdził, że razem z aktorką odeszła cząstka epoki:

Wraz z profesor Martą Stebnicką odeszła cząstka tej epoki, która zawsze powinna nam imponować — kultury, klasy, inteligencji, taktu i szarmu osobistego.

Aktor wspominał również urok Stebnickiej i jej umiejętność zjednywania sobie ludzi. Opowiadał jak zachwycała Krakowian w kabarecie Jama Michalika oraz na deskach Starego Teatru oraz jako pedagog w Szkole Teatralnej.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.