Nie żyje aktorka z "Seksu w wielkim mieście". Co było przyczyną jej śmierci?

16.02.2020 10:08
Nie żyje aktorka z "Seksu w wielkim mieście". Co było przyczyną jej śmierci? Fot. materiały promocyjne

14 lutego 2020 roku odeszła Lynn Cohen. Wieloletnia aktorka wystąpiła w wielu filmach i serialach, m.in. "Seks w wielkim mieście" i "Igrzyska śmierci". 

Smutne wieści dla wszystkich fanów serialu "Seks w wielkim mieście". 14 lutego 2020 roku zmarła Lynn Cohen, która członkinią obsady wielkiego hitu HBO. Aktorka miała 86 lat. Nie podano przyczyny jej śmierci. Wystąpiła w ponad 100 filmach i serialach. 

Nie żyje Lynn Cohen z "Seksu w wielkim mieście"

Jak podaje Collider, o zgonie Cohen poinformowała jej agencja aktorska. Nie wdano się jednak w żadne szczegóły. Aktorka urodziła się 10 sierpnia 1933 roku w Kansas City. Fachu uczyła się w Michael Howard Studios w Nowym Jorku. Przez wiele lat grywała w różnych amerykańskich teatrach, między innymi na Broadwayu. Na małym ekranie zadebiutowała dopiero w 1963 roku w serialu "Dni naszego życia". Przygoda z kinem nastąpiła 20 lat później w kryminale "Bez śladu", gdzie wcieliła się w trzecioplanową postać. Przełom w jej karierze nastąpił w roku 1997, kiedy zagrała w filmie "Tajemnica morderstwa na Manhattanie", który został nominowany do Złotego Globu. Zagrała u boku takich gwiazd jak Woody Allen, Robin Williams, Julianne Moore czy Stanley Tucci. 

Trzy lata później dostała angaż do serialu "Seks w wielkim mieście", w którym wcieliła się w Magdę. Pojawiała się w tej roli co jakiś czas do roku 2004. Kolejną ważną rolą Cohen był angaż do adaptacji książki "W pierścieniu ognia". Zagrała też w nominowanym do Oscara filmie Stevena Spielberga pod tytułem "Monachium". Wśród innych produkcji kinowych można wymienić między innymi "The Cobbler", "Omphalos", "Eagle Eye" czy "Igrzyska śmierci". Cohen występowała też w wielu serialach. Do najpopularniejszych tytułów zaliczają się "Siostra Jackie", "Prawo i porządek", "Wspaniała pani Maisel", "God Friended Me" czy "Chicago Med". Jej ostatnim występem była rola we wciąż powstającym filmie "Six Dinner Parties". 

Lynn Cohen owdowiła swojego męża Ronalda Cohena.
Zobacz też: Top 13: Najlepsze seriale oryginalne HBO [RANKING]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.