Pogoda
13.08.2020 09:55

Nie żyje autor hitu "La Bamba". Był zakażony koronawirusem

Nie żyje Trini Lopez, autor wakacyjnego przeboju "La Bamba". Artysta chorował na COVID-19 i zmarł w wyniku powikłań po zakażeniu.

Trini Lopez nie żyje
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Trini Lopez, a właściwie Trinidad Lopez III urodził się w Dallas. Był gitarzystą i piosenkarzem pochodzenia meksykańskiego. Oprócz tego zagrał także w popularnym filmie z lat 70. "Parszywa dwunastka". Jednak największą popularność przyniósł mu hit "La Bamba", rozpowszechniony przez latynoskiego gwiazdora Ritchiego Valensa.

Nie żyje Trini Lopez, autor "La Bamby". Miał koronawirusa

O śmierci artysty poinformowały media amerykańskie. Jak donosi "Hollywood Reporter", Trini Lopez zmarł w kalifornijskim szpitalu w Rancho Mirage w wieku 83 lat. Joe Chavira, przyjaciel i wspólnik muzyka przekazał mediom, że Lopez odszedł w wyniku powikłań po zarażeniu koronawirusem.

Trini Lopez zmarł 11 sierpnia 2020 roku po sześciu tygodniach spędzonych w szpitalu. Kilka dni temu stan muzyka znacznie się pogorszył, a lekarzom nie udało się go uratować. Artysta przestał reagować na bodźce.

Muzyk przez lata kariery skomponował także przeboje takie jak "If I Had a Hammer" czy "Lemon Tree". Łącznie nagrał przeszło 60 albumów.

Hungarica
Hungarica
Przeczytaj także Hungarica nie zagra na rocznicy z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Organizatorzy przepraszają
Tagi: koronawirus