Nie żyje basista zespołu Omega, Mihály Tamás
21.11.2020 17:27
Nie żyje basista zespołu Omega, Mihály Tamás Fot. dolgachov/easystock/Eastnews

Zmarł Mihály Tamás, wieloletni basista i kompozytor zespołu Omega. Jego śmierć potwierdził na Facebooku zespół. Legendarny muzyk miał 73 lata.

21 listopada 2020 roku zmarł Mihály Tamás, basista i jeden z kompozytorów zespołu Omega. Muzyk występował w grupie od 1967 roku, a przedtem grał jeszcze w Non Stop oraz Scampolo. Wraz z zespołem jest najbardziej znany za ogromny przebój "Gyöngyhajú lány" (znany w Polsce pod tytułem "Dziewczyna o perłowych włosach"). Tamás miał 73 lata.

Nie żyje Mihály Tamás, basista grupy Omega

O śmierci basisty poinformował zespół za pośrednictwem Facebooka. Grupa opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym podziękowała mu za przyjaźń i wyraziła smutek z powodu jego odejścia. Jak czytamy:

Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarł Tamás Mihály, laureat nagrody Kossuth oraz wielokrotnie nagradzany basista zespołu Omega. Był zdecydowanie jedną z największych postaci naszego krajowego rocka, a jego dokonania z Omegą oraz działania solowe zostaną z nami na wieki. Nigdy o tobie nie zapomnimy.

Przyczyna śmierci Tamása na razie nie jest znana. Muzyk urodził się w Budapeszcie w 1947 roku, a do zespołu Omega, tak jak wspomnieliśmy, dołączył w roku 1967. Występował z nim nieprzerwanie aż do śmierci. W międzyczasie udzielał się również solowo - wydał m.in. album z wariacjami na temat muzyki klasyczniej (głównie grał na syntezatorach). 

Informacja o śmierci muzyka pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, gdy Omega pożegnała swojego założyciela, Laszlo Benko. Muzyk zmarł 18 listopada 2020 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.