Nie żyje bohater "Operacji Argo". Ben Affleck pożegnał pisarza i byłego oficera CIA

Joanna Chojnacka
20.01.2019 12:01
Nie żyje bohater "Operacji Argo". Ben Affleck pożegnał pisarza i byłego oficera CIA Fot. 0000524/Reporter

Tony Mendez, którego zagrał Ben Affleck w filmie "Operacja Argo" zmarł w wieku 78 lat. 

19 stycznia 2019 roku zmarł Tony Mendez, emerytowany oficer CIA. Mężczyzna urodził się w 1940 roku, a po 25 latach służby w wywiadzie przeszedł na emeryturę. Wydał wówczas szereg książek opisujących jego niezwykłe doświadczenia. Zapiski Mendeza posłużyły twórcom "Operacji Argo" do zrealizowania filmu nagrodzonego Oscarem oraz Złotym Globem w 2012 roku.

Nie żyje Tony Mendez 

Tony Mendez zmarł w wyniku powikłań wywołanych przez długoletnią chorobę Parkinsona, na którą cierpiał. Mężczyzna miał 78 lat. Główną rolę, oficera CIA w "Operacji Argo" zagrał Ben Affleck, który pożegnał na swoim Twitterze bohatera, w którego miał zaszczyt się wcielić. 

Tony Mendez był prawdziwym amerykańskim bohaterem. Był człowiekiem pełnym łaski, przyzwoitości, pokory i życzliwości. Nigdy nie szukał pochwał i poklasku dla swoich zasług, chciał jedynie służyć Ameryce. Jestem dumny, że pracowałem dla niego i mogłem opowiedzieć jedną z jego historii.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.