Nie żyje brat Billa Murraya. Był inspiracją filmu "Golfiarze"

26.11.2020 13:18
CHEVY CHASE i BILL MURRAY - Golfiarze - kadr z filmu Fot. Mary Evans Picture Library/Ewast News

Zmarł Ed Murray - starszy brat aktora Billa Murraya. Był nie tylko zapalonym golfistą, ale również inspiracją słynnej komedii "Golfiarze".

Odszedł Ed Murray. Starszy brat aktora Billa Murraya miał 76 lat. To właśnie dzięki niemu powstała kultowa komedia "Golfiarze", w której wystąpili między innymi Bill Murray, Chevy Chase oraz Rodney Dangerfield. Rodzina Eda Murraya pogrążona jest w żałobie. Nie podano przyczyny śmierci mężczyzny. 

Ed Murray nie żyje. Brat Billa Murraya miał 76 lat

Informację o śmierci Murraya zamieszczono na Instagramie klubu golfowego prowadzonego przez rodzeństwo. Oprócz kilku fotografii przedstawiających brata Billa Murraya, pojawiło się również poruszające wspomnienie zmarłego.

Z ciężkim sercem ogłaszamy śmierć legendarnego Eda Murraya.
Nazwany na cześć patriarchy rodziny, Ed wprowadził rodzinę Murrayów do wspaniałego świata gry w golfa - zaczynając jako pomocnik  w Indian Hills Country Club w wieku dziesięciu lat (Teraz już takich nie robią).
W 1963 roku Ed podczas studiów na Northwestern University był stypendystą Evans Scholarship - stypendium przyznawanym golfistom - rodzinna historia, posłużyła jako inspiracja dla postaci Danny'ego Noonana w "Golfiarzach", Współautorem scenariusza tej kultowej komedii był Brian Doyle-Murray.
Ed i cała piątka braci Murray to również członkowie Caddy Hall of Fame - z czego wszyscy chłopcy są dumni. Ta gra pomogła im ukształtować ich życia.
Poznanie Eda i spędzenie z nim czasu przez ostatnie pół dekady, kiedy budowaliśmy markę z rodziną Murrayów, było dla nas zaszczytem - a jego strata to dołek, który nigdy nie zostanie wypełniony.
Dziękujemy, że zawsze byłeś taki łaskawy, Ed. Nasze serca są z jego kochaną rodziną.
Spoczywaj w raju, prawdziwa głowa rodziny o delikatnej i uroczej duszy. Obyśmy czcili Twoją pamięć od tego dnia.

Urodził się jako jedno z ośmiorga dzieci Lucille  i Edwarda Murrayów. Ed Murray od dziecka interesował się golfem. Wraz z braćmi Billem i Brianem pracowali jako pomocnicy na polu golfowym. Doświadczenia z tego okresu stały się podwalinami na scenariusz komedii "Golfiarze" z 1980 roku. Brianowi Doyle-Murrayowi w pisaniu skryptu pomagał Harold Ramis.

Polecamy

Chociaż Ed Murray nie był aktorem, zagrał wraz z braćmi w "Golfiarzach". Bill i Brian dostali większe role. Ed wystąpił jako statysta. Za swój udział zarobił całe 37 dolarów, o czym wspomniał w jednym z wywiadów z 2015 roku. Zainspirował za to postać Danny'ego Noonana, w którego wcielił się Michael O'Keefe.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.