Nie żyje długoletni scenarzysta "Doktora Who". Fani oddali mu hołd

03.09.2019 09:40
Nie żyje długoletni scenarzysta "Doktora Who". Fani oddali mu hołd Fot. Terrance Dicks 1935-2019/ youtube.com

Jak podaje portal NME, nie żyje Terrance Dicks, który od wielu lat pisał scenariusze do jednego z najbardziej popularnych seriali sci-fi w historii Wielkiej Brytanii. 

Nie żyje Terrance Dicks, wybitny scenarzysta najbardziej kojarzony jest z popularnym "Doktorem Who". Jak podaje portal The Mirror, mężczyzna zmarł 29 sierpnia 2019 roku z powodu krótkiej nienazwanej choroby. Miał 84 lata.

Nie żyje scenarzysta Terrance Dicks 

Mężczyzna zaczął pracę przy serialu w 1968 roku i zakończył ją w 1974 roku, kładąc podwaliny pod ogromny sukces produkcji. Dicks pisał później również adaptację książkowe "Doktora Who", a swoje życie poświęcił pisaniu dla innych produkcji brytyjskiej telewizji. W sieci pojawiło się mnóstwo tweetów dotyczących twórczości Terrance Dicksa i jego wpływu na innych pisarzy oraz scenarzystów.

Wśród fanów twórczości Dicksa znajdziemy m.in. Edgara Wrighta, reżysera "Baby Drivera" i trylogii Cornetto. Artysta stwierdził, że Doktor nie byłby Doktorem, gdyby nie Terrance Dicks:

Terrance Dicks urodził się w kwietniu 1935 roku w Essex. Zmarł 29 sierpnia 2019 roku.

Zobacz także: Doktor Who kobietą! Radykalni fani nie będą pocieszeni

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.