Nie żyje gwiazda "Gry o tron" i "Bonda". Diana Rigg miała 82 lata

11.09.2020 07:31
Nie żyje gwiazda "Gry o tron" i "Bonda". Diana Rigg miała 82 lata Fot. VALERY HACHE/AFP/East News

Nie żyje Diana Rigg - aktorka znana z takich produkcji jak "Gra o tron", "Rewolwer i melonik" czy "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". Zmarła w wieku 82 lat.

Kolejna strata dla świata filmów i seriali. 10 września 2020 roku odeszła Diana Rigg - brytyjska aktorka, która wystąpiła w wielu sztukach teatralnych oraz produkcjach telewizyjnych i kinowych. Miała 82 lata.

Nie żyje Diana Rigg

Jak podaje Deadline, śmierć aktorki potwierdzili jej przedstawiciele. Rigg zmarła w swoim domu w Londynie. Jej córka - Rachael Stirling, zdradziła, że gwiazda od marca 2020 roku zmagała się z rakiem. To właśnie nowotwór był przyczyną jej zgonu.

Rigg urodziła się 20 lipca 1938 roku w Doncasterze. Chociaż pochodziła z Wielkiej Brytanii, wiele swoich najmłodszych lat spędziła w Indiach, gdzie jej ojciec pracował jako kolejarz. Na początku lat 60. związała się z Royal Shakespeare Company. Jej debiut na ekranie nastąpił w roku 1962 w komedii "Brat człowieka z Karaibów". Grała też w serialu kryminalnym "Sentymentalny agent". Popularność zdobyła dzięki roli Emmy Peel w słynnym serialu kryminalnym "Rewolwer i melonik". Z tę kreację była dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy, a także otrzymała nagrodę BAFTA.

Kolejną przełomową rolą w dorobku Rigg była postać hrabiny Tracy Di Vicenzo - żony Jamesa Bonda, granego przez George'a Lazenby'ego w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" z 1969 roku. Występowała też w takich produkcjach jak "Szpital", "Matczyna miłość", "Rebeka", "Samson i Dalila", czy "U zarania". Jedną z jej ostatnich słynnych ról była postać Lady Olenny Tyrell w hicie HBO pod tytułem "Gra o tron".

Jej ostatnimi rolami był udział w dwóch nadchodzących produkcjach "Last Night in Soho" i "Black Narcissus". Miała na swoim koncie między innymi nagrody BAFTA i Emmy. W 1994 roku przyznano jej tytuł szlachecki DBE i od tego momentu tytułowano ją jako dame. Przez lata uczyła też na wielu uniwersytetach.

Zobacz też: Nie żyje Ronald Harwood. Nagrodzony Oscarem scenarzysta "Pianisty" miał 85 lat 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.