Pogoda
23.11.2019 16:32

Nie żyje gwiazda "Bonnie i Clyde" i "Domu tysiąca trupów". Michael J. Pollard miał 80 lat

Zmarł Michael J. Pollard - amerykański aktor o polskich korzeniach, który był nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Bonnie i Clyde". 

Bonnie i Clyde
foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Kolejna strata dla Hollywood. 21 listopada 2019 roku odszedł Michael J. Pollard. Miał 80 lat. 

Nie żyje Michael J. Pollard

O śmierci Pollarda poinformował za pośrednictwem swojego Facebooka muzyk i filmowiec Rob Zombie. Aktor wystąpił w jego słynnym horrorze pod tytułem "Dom tysiąca trupów". 

"

Straciliśmy kolejnego członka naszej rodziny "Domu tysiąca trupów". Obudziłem się i dowiedziałem się, że zmarł Michael J. Pollard. Zawsze kochałem jego pracę i jego wyjątkową prezencję sceniczną. Był jednym z pierwszych aktorów, z którymi chciałem pracować, kiedy tylko rozpocząłem przygodę z filmem. Będziemy za nim tęsknić. 

Nie mogę uwierzyć, że nie żyją już trzej moi przyjaciele z tego zdjęcia.  "

Foto: Materiały prasowe Spectacle Entertainment Group, Universal Pictures
Foto: Materiały prasowe Spectacle Entertainment Group, Universal Pictures
Przeczytaj także Nie żyje Sid Haig. Gwiazdor "Domu 1000 trupów" miał 80 lat

Jak podaje Deadline, w nekrologu "New York Times", przyjaciel Pollarda Dawn Walker poinformował opinię publiczną, że powodem śmierci aktora było zatrzymanie akcji serca. Do zgonu doszło w jednym ze szpitali w Los Angeles. 

Wybrano nowych Bonnie i Clyde'a. Kto zagra główne role w filmie "Love Is a Gun"?
Wybrano nowych Bonnie i Clyde'a. Kto zagra główne role w filmie "Love Is a Gun"?
Przeczytaj także Wybrano nowych Bonnie i Clyde'a. Kto zagra główne role w filmie "Love Is a Gun"?

Pollard urodził się 30 maja 1939 roku w Passaic w stanie New Jersey. Jego rodzice Sonia Dubanowich i Michael John Pollack mieli polskie korzenie. Ojciec ciężko pracował, żeby zapewnić byt rodzinie i najpierw posłać syna do Montclair Academy, a następnie do Actors Studio w Nowym Jorku. Pollard zaczął karierę aktorską od telewizji. Zagrał między innymi dwie role w antologii "Alfred Hitchcock przedstawia". Wystąpił też w telewizyjnej adaptacji powieści "Komedia ludzka" oraz zagrał w wielu serialach - "The Many Loves of Dobie Gillis", "Route 66", "The Lucy Show", "Gunsmoke", "Lost in Space" oraz "Star Treku". W latach 60. grywał również na Broadwayu. Dostawał też małe role w filmach. 

Międzynarodową sławę przyniósł mu rok 1967 i angaż do słynnej produkcji "Bonnie i Clyde". Pollard wcielił się w tym filmie w C.W. Mossa - bohatera drugoplanowego, który podbił serca widzów. Za tę rolę otrzymał zresztą nominację do Oscara. Przegrał z Georgem Kennedym, który zagrał w filmie "Nieugięty Luke". W kolejnych latach Pollard grywał w znacznie większej ilości filmów, między innymi w "Małym Faussie i dużym Halsym", "Dirty Little Billym" czy w "Melivinie i Howardzie". 

Inne słynne role Pollarda pojawiły się w takich produkcjach jak "Roxanne", "Wigilijny show", "Dick Tracy" czy wcześniej wspomnianym horrorze Roba Zombie "Dom tysiąca trupów". Jednym z ostatnich filmów Pollarda była produkcja z 2012 roku zatytułowana "The Woods". Żoną gwiazdora od 1961 do 1969 roku była zmarła w 2015 roku aktorka Beth Howland, z którą miał córkę Holly Howland. 

Zobacz też: Bękarty diabła powracają w pierwszym zwiastunie nowego horrou Roba Zombie 

Tagi: Rob Zombie News Horror Hollywood