Nie żyje gwiazda "Bonnie i Clyde" i "Domu tysiąca trupów". Michael J. Pollard miał 80 lat

23.11.2019 16:32
Bonnie i Clyde|undefined Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Zmarł Michael J. Pollard - amerykański aktor o polskich korzeniach, który był nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Bonnie i Clyde". 

Kolejna strata dla Hollywood. 21 listopada 2019 roku odszedł Michael J. Pollard. Miał 80 lat. 

Nie żyje Michael J. Pollard

O śmierci Pollarda poinformował za pośrednictwem swojego Facebooka muzyk i filmowiec Rob Zombie. Aktor wystąpił w jego słynnym horrorze pod tytułem "Dom tysiąca trupów". 

Straciliśmy kolejnego członka naszej rodziny "Domu tysiąca trupów". Obudziłem się i dowiedziałem się, że zmarł Michael J. Pollard. Zawsze kochałem jego pracę i jego wyjątkową prezencję sceniczną. Był jednym z pierwszych aktorów, z którymi chciałem pracować, kiedy tylko rozpocząłem przygodę z filmem. Będziemy za nim tęsknić. 

Nie mogę uwierzyć, że nie żyją już trzej moi przyjaciele z tego zdjęcia. 

Przeczytaj także

Jak podaje Deadline, w nekrologu "New York Times", przyjaciel Pollarda Dawn Walker poinformował opinię publiczną, że powodem śmierci aktora było zatrzymanie akcji serca. Do zgonu doszło w jednym ze szpitali w Los Angeles. 

Przeczytaj także

Pollard urodził się 30 maja 1939 roku w Passaic w stanie New Jersey. Jego rodzice Sonia Dubanowich i Michael John Pollack mieli polskie korzenie. Ojciec ciężko pracował, żeby zapewnić byt rodzinie i najpierw posłać syna do Montclair Academy, a następnie do Actors Studio w Nowym Jorku. Pollard zaczął karierę aktorską od telewizji. Zagrał między innymi dwie role w antologii "Alfred Hitchcock przedstawia". Wystąpił też w telewizyjnej adaptacji powieści "Komedia ludzka" oraz zagrał w wielu serialach - "The Many Loves of Dobie Gillis", "Route 66", "The Lucy Show", "Gunsmoke", "Lost in Space" oraz "Star Treku". W latach 60. grywał również na Broadwayu. Dostawał też małe role w filmach. 

Międzynarodową sławę przyniósł mu rok 1967 i angaż do słynnej produkcji "Bonnie i Clyde". Pollard wcielił się w tym filmie w C.W. Mossa - bohatera drugoplanowego, który podbił serca widzów. Za tę rolę otrzymał zresztą nominację do Oscara. Przegrał z Georgem Kennedym, który zagrał w filmie "Nieugięty Luke". W kolejnych latach Pollard grywał w znacznie większej ilości filmów, między innymi w "Małym Faussie i dużym Halsym", "Dirty Little Billym" czy w "Melivinie i Howardzie". 

Inne słynne role Pollarda pojawiły się w takich produkcjach jak "Roxanne", "Wigilijny show", "Dick Tracy" czy wcześniej wspomnianym horrorze Roba Zombie "Dom tysiąca trupów". Jednym z ostatnich filmów Pollarda była produkcja z 2012 roku zatytułowana "The Woods". Żoną gwiazdora od 1961 do 1969 roku była zmarła w 2015 roku aktorka Beth Howland, z którą miał córkę Holly Howland. 

Zobacz też: Bękarty diabła powracają w pierwszym zwiastunie nowego horrou Roba Zombie 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.