Nie żyje gwiazda "Facetów w czerni". Rip Torn miał 88 lat

10.07.2019 08:56
Nie żyje gwiazda "Facetów w czerni". Rip Torn miał 88 lat Fot. kadr z filmu Faceci w czerni

W wieku 88 lat odszedł Rip Torn. Aktor wystąpił w wielu hitach, m. in. "Faceci w czerni", "RoboCop 3", "Człowiek, który spadł na ziemię" czy "Obcy obserwuje".

Nie żyje kolejny znany aktor. 9 lipca 2019 roku odszedł nominowany do Oscara Rip Torn, który zasłynął dzięki rolom drugoplanowym w wielu popularnych seriach filmowych. Mężczyzna zmarł w swoim domu w Lakeville w stanie Connecticut.

Nie żyje Rip Torn

Smutną informację przekazał portal The Hollywood Reporter. Nie podano przyczyny śmierci aktora. Torn urodził się 6 lutego 1931 roku w Temple w Teksasie. Chociaż jako młody chłopak poszedł na Texas A&M University Corps of Cadets, ukończył University of Texas, gdzie studiował pod okiem znawcy Szekspira profesora  B. Idena Payne'a. Po studiach zaciągnął się do armii USA. W latach 50. przeprowadził się do Los Angeles, gdzie rozpoczął karierę aktorską. Jego kinowym debiutem była rola w filmie "Baby Doll". Grał też na deskach teatrów, między innymi jako jeden z oryginalnych aktorów w przedstawieniu "Słodki ptak młodości" Tennessee Williamsa. W tym czasie poznał swoją kuzynkę Sissy Spacek, której pomógł rozpocząć karierę w Hollywood.

W kolejnych latach występował w filmach kinowych i telewizyjnych oraz serialach. Grał między innymi w takich produkcjach, jak "Alfred Hitchcock przedstawia", "Kojak: None So Blind", "Bonanza", "Coulombo", "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", "Cincinnati Kid", "Władca zwierząt", "Spokojnie, to tylko awaria" czy "RoboCop 3". Jego najsłynniejszą rolą była postać Zeda - szefa tytułowych bohaterów w serii filmów "Faceci w czerni". Podkładał też głos pod Zeusa w oryginalnej wersji dźwiękowej "Herkulesa" Disneya. Słynął też ze swoich ról na Broadwayu.

Przeczytaj także

W 1984 roku był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie "Moje Cross Creek". Zdobył też sześciokrotną nominację do nagrody Emmy. Otrzymał tę statuetkę w 1996 roku za udział w programie komediowym "The Larry Sanders Show". Jego ostatnią rolą był udział w serialu animowanym "TripTank" z 2016 roku.

Zobacz też: Faceci w czerni istnieją? Nagranie z monitoringu zdaje się to potwierdzać

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.