Pogoda
10.07.2019 08:56

Nie żyje gwiazda "Facetów w czerni". Rip Torn miał 88 lat

W wieku 88 lat odszedł Rip Torn. Aktor wystąpił w wielu hitach, m. in. "Faceci w czerni", "RoboCop 3", "Człowiek, który spadł na ziemię" czy "Obcy obserwuje".

Faceci w czerni
foto: kadr z filmu Faceci w czerni

Nie żyje kolejny znany aktor. 9 lipca 2019 roku odszedł nominowany do Oscara Rip Torn, który zasłynął dzięki rolom drugoplanowym w wielu popularnych seriach filmowych. Mężczyzna zmarł w swoim domu w Lakeville w stanie Connecticut.

Nie żyje Rip Torn

Smutną informację przekazał portal The Hollywood Reporter. Nie podano przyczyny śmierci aktora. Torn urodził się 6 lutego 1931 roku w Temple w Teksasie. Chociaż jako młody chłopak poszedł na Texas A&M University Corps of Cadets, ukończył University of Texas, gdzie studiował pod okiem znawcy Szekspira profesora  B. Idena Payne'a. Po studiach zaciągnął się do armii USA. W latach 50. przeprowadził się do Los Angeles, gdzie rozpoczął karierę aktorską. Jego kinowym debiutem była rola w filmie "Baby Doll". Grał też na deskach teatrów, między innymi jako jeden z oryginalnych aktorów w przedstawieniu "Słodki ptak młodości" Tennessee Williamsa. W tym czasie poznał swoją kuzynkę Sissy Spacek, której pomógł rozpocząć karierę w Hollywood.

W kolejnych latach występował w filmach kinowych i telewizyjnych oraz serialach. Grał między innymi w takich produkcjach, jak "Alfred Hitchcock przedstawia", "Kojak: None So Blind", "Bonanza", "Coulombo", "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", "Cincinnati Kid", "Władca zwierząt", "Spokojnie, to tylko awaria" czy "RoboCop 3". Jego najsłynniejszą rolą była postać Zeda - szefa tytułowych bohaterów w serii filmów "Faceci w czerni". Podkładał też głos pod Zeusa w oryginalnej wersji dźwiękowej "Herkulesa" Disneya. Słynął też ze swoich ról na Broadwayu.

MIB: Men In Blues
MIB: Men In Blues
Przeczytaj także Blues Brothers jako Faceci w czerni ratują E.T. przed szturmowcami, Predatorem i Obcym. Zobacz zabawny mashup

W 1984 roku był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie "Moje Cross Creek". Zdobył też sześciokrotną nominację do nagrody Emmy. Otrzymał tę statuetkę w 1996 roku za udział w programie komediowym "The Larry Sanders Show". Jego ostatnią rolą był udział w serialu animowanym "TripTank" z 2016 roku.

Zobacz też: Faceci w czerni istnieją? Nagranie z monitoringu zdaje się to potwierdzać

Tagi: News Men in Black