Nie żyje gwiazda "Nocnego kowboja" i "Żegnaj, laleczko". Sylvia Miles miała 94 lata

13.06.2019 10:03
Nie żyje gwiazda "Nocnego kowboja" i "Żegnaj, laleczko". Sylvia Miles miała 94 lata Fot. Trevor Collens /Photoshot/REPORTER

W wieku 94 lat zmarła Sylvia Miles - aktorka dwukrotnie nominowana do Oscara za role drugoplanowe w filmach "Nocny kowboj" i  "Żegnaj, laleczko".

Odeszła kolejna gwiazda Hollywood. Sylvia Miles miała 94 lata. Jak donosi The New York Times, Miles zmarła w Nowym Jorku w środę 12 czerwca 2019 roku w ambulansie, który zmierzał do szpitala. O śmierci aktorki poinformował publicysta Mauricio Padilha, który był jej dobrym przyjacielem.

Nie żyje Sylvia Miles

Sylvia Miles urodziła się jako Sylvia Reuben Lee 9 września 1924 roku w Nowym Jorku. Dorastała w Greenwich Village na Manhattanie. Jej kariera rozpoczęła się w 1960 roku, kiedy gościnnie wystąpiła w jednym z odcinków sitcomu "The Comedy Spot". W tym samym roku zadebiutowała też na dużym ekranie w dramacie kryminalnym "Murder, Inc.". Była również aktorką teatralną. Jej najsłynniejszą rolą filmową była postać Cass w dramacie "Nocny kowboj" z Jonem Voightem w roli głównej z 1969 roku. Jej występ trwał niecałe sześć minut, ale ten czas wystarczył, żeby była nominowana do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

W 1975 roku została nominowana w tej samej kategorii po raz drugi. Tym razem za rolę Jessie Halstead Florian w filmie "Żegnaj, laleczko".

Grała też w takich produkcjach jak "Heat", "Zło czai się wszędzie", "Diablica" czy "Wall Street". W 2010 roku wystąpiła w remake'u tego ostatniego tytułu - "Wall Street: Pieniądz nie śpi". Grała też w wielu produkcjach telewizyjnych, między innymi w "Seksie w wielkim mieście" czy "NYPD". Jej ostatnią rolą filmową była postać Mary Tess we wciąż nieukończonym filmie "Japanese Borscht".

Zobacz też: Nie żyje Ryszard Bugajski. Reżyser "Przesłuchania" i "Układu zamkniętego" miał 76 lat

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.