Nie żyje gwiazda "Płonących siodeł". Co było przyczyną śmierci?

03.11.2020 08:47
Płonące siodła - kadr z filmu|undefined Fot. United Archives/East News

Zmarła Carol Arthur - aktorka znana między innymi z komedii Mela Brooksa "Płonące siodła". Odeszła w wieku 85 lat.

Kolejne smutne wieści z Hollywood. 1 listopada 2020 roku zmarła Carol Arthur - aktorka, która występowała w "Płonących siodłach", prywatnie żona aktora komediowego Doma DeLuise'a. Miała 85 lat.

Carol Arthur nie żyje

O śmierci Arthur poinformował portal Deadline. Kobieta odeszła w ośrodku spokojnej starości Mary Pickford House at the Motion Picture & Television Fund w Woodland Hills. Nie podano przyczyny jej zgonu.

Przeczytaj także

Urodziła się w Hackensack w stanie Nowy Jork w 1935 roku. Swoją karierę aktorską rozpoczęła dopiero w 1971 roku rolą Christiny w serialu Davida Swifta pod tytułem "Arnie". Następnie zagrała w filmie "Making It" oraz serialu "Emergency!". Jedną z jej największych ról był występ w nominowanej do Oscara komedii Mela Brooksa "Płonące siodła". Wcieliła się w Harriett Johnson, grając u boku Gene'a Wildera i Cleavona Little'a.

Arthur grała również w sitcomach "Karen" i "Sanford and Son" oraz w kolejnym filmie Brooksa "Nieme kino". Wystąpiła w nim u boku swojego męża Doma DeLuise'a. Zagrała też w stworzonym przez niego filmie pod tytułem "Hot Stuff". Para ponownie spotkała się na planie z Brooksem kilkanaście lat później dołączając do obsady komedii "Robin Hood: Faceci w rajtuzach". DeLuise wystąpił jako Don Giovanni, a Arthur w roli Narzekającej Wieśniaczki.

W filmografii Arthur znalazły się ponadto takie tytuły, jak "Dracula – wampiry bez zębów", "The Good Bad Guy", "The Godson", "Intrepid" czy "Between the Sheets". Po raz ostatni na ekranie pojawiła się w serialach "True Colors", "Lifestories: Families in Crisis" oraz "Siódme niebo". Występowała też w talk-showach, między innymi "The Dom DeLuise Show", "The Merv Griffin Show" oraz "The Mike Douglas Show".

Zobacz też: Żona Seana Connery'ego o ostatnich chwilach aktora: "To nie było dla niego życie"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.