Nie żyje gwiazda "Przeminęło z wiatrem". Miała 104 lata

27.07.2020 10:16
Nie żyje gwiazda "Przeminęło z wiatrem". Miała 104 lata Fot. Everett Collection/East News

Zmarła Olivia de Havilland, gwiazda "Przeminęło z wiatrem". Dwukrotna laureatka Oscara miała 104 lata. Informację potwierdziła była prawniczka aktorki. 

Olivia de Havilland, dwukrotna laureatka Oscara ze Złotej Ery Hollywoodu zmarła w wieku 104 lat. Informację na łamach Variety w oficjalnym oświadczeniu potwierdziła była prawnik De Havilland, Suzella M. Smith.

Nie żyje Olivia de Havilland. Miała 104 lata

Jak czytamy w oświadczeniu kobiety:

Zeszłej nocy świat stracił międzynarodowy skarb, a ja straciłam bliską przyjaciółkę i ukochaną klientkę. Zmarła w spokoju w Paryżu.

De Havilland wygrała Oscary za najlepsze role pierwszoplanowe w filmach "The Heiress" oraz "To Each His Own". Była też nominowana za swoje występy w "Przeminęło z wiatrem", "The Snake Pit" oraz "Hold Back the Dawn".

Przeczytaj także

De Havilland zagrała Melanie Hamilton w "Przeminęło z wiatrem". Była ostatnią żyjącą gwiazdą kultowego filmu. Jak wyjaśniła kiedyś w rozmowie z The Independent, rola w produkcji totalnie odmieniła jej karierę:

Postaci, które grałam wcześniej nie były prawdziwymi ludźmi. Były dwuwymiarowe. Nie miały nawet za bardzo możliwości rozwoju. Melanie była prawdziwą osobą, osobą opiekuńczą, dobrą kobietą, inteligentną i twardą. A przede wszystkim była szczęśliwa i potrafiła się cieszyć z życia.

W tym samym wywiadzie też niejako podsumowała swoją karierę:

Nie czuję się szczęśliwa, czy spełniona. Jestem raczej wdzięczna, że naprawdę żyłam, zrobiłam tak wiele różnych rzeczy, które chciałam i przy okazji były też ważne dla innych ludzi.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.