Nie żyje gwiazda "Star Treka" i "Kronik Seinfelda". Richard Herd miał 87 lat

27.05.2020 07:47
Richard Herd|undefined Fot. East News

Zmarł Richard Herd - amerykański aktor, który wystąpił w wielu znanych filmach i serialach, między innymi "Star Trek", "Kroniki Seinfelda" czy "Uciekaj!".

26 maja 2020 roku odszedł Richard Herd. Aktor miał 87 lat i zmarł w swoim domu w Los Angeles. Co było powodem śmierci?

Nie żyje Richard Herd. Aktor miał 87 lat

Jak podaje The Hollywood Reporter smutną informację potwierdziła żona aktora Patricia Crowder Herd, z którą był w związku przez 40 lat. Przyczyną śmierci były powikłania wynikające z choroby nowotworowej. 

Herd urodził się 26 września 1932 roku w Bostonie. Na dużym ekranie zadebiutował dopiero w 1970 roku w filmie "Herkules w Nowym Jorku" z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Pierwszą dużą rolą Herda był udział w thrillerze "Chiński syndrom", w którym zagrał u boku takich gwiazd, jak Jane Fonda, Jack Lemmon i Michael Douglas. Dzięki roli Evana McCormacka - skorumpowanego biznesmena, stał się rozpoznawalny nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w innych krajach świata. 

Najpopularniejsze kreacje aktorskie Herd stworzył dzięki udziałowi w serialu "Kroniki Seinfelda" i serii "Star Trek". Wystąpił zarówno w produkcji telewizyjnej "Star Trek: Następne pokolenie", jak i filmach "Star Trek: Voyager" oraz "Star Trek: Renegades", w których wcielał się w Admirała Owena Parisa.

W ciągu swojej kariery zagrał mniejsze lub większe role w takich tytułach, jak "Wszyscy ludzie prezydenta", "M*A*S*H", "Dallas", "V", "V: The Final Battle", "T.J. Hooker", "Drużyna A", "Nieustraszony", "Dynastia", "Simon & Simon", "Złotka", "SeaQuest 2032", "Ostry dyżur", "Strażnik Teksasu", "Buffy: Postrach wampirów", "Uciekaj!" czy "Przemytnik". Ostatnim filmem, w którym grał Herd, jest wciąż powstający komediodramat "Turning Tables". 

Zobacz też: Nie żyje legendarny perkusista Milesa Davisa. Jimmy Cobb miał 91 lat 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.