Nie żyje gwiazda "Vabank" i "Kilera". Krzysztof Kiersznowski miał 71 lat

24.10.2021 18:36
Nie żyje gwiazda "Vabank" i "Kilera". Krzysztof Kiersznowski miał 71 lat Fot. Bartosz KRUPA/East News

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor znany był między innymi z "Vabank" i "Kilera" miał 71 lat

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Informację o śmierci artysty przekazała w mediach społecznościowych aktorka Magdalena Schejbal. Smutne wieści potwierdził Tomasz Mędrzak, dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru TM.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

W wieku 71 lat zmarł aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Krzysztof Kiersznowski, znany m.in. z roli Wąskiego z filmów z serii "Kiler".

Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu.

- czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Krzysztof Kiersznowski zadebiutował 26 marca 1977 roku na deskach teatru "Ochota" w Warszawie. Współpracował również z teatrem "Studio" i "Polskim" w Bydgoszczy. Artysta zagrał w "Vabanku" a później dwóch częściach "Kilera". Do historii przejdzie również jego kreacja w obrazie "Demony wojny wg Goi" Władysława Pasikowskiego. Wśród filmów z jego udziałem należy wymienić również "Pitbull. Ostatni pies", "Za marzenia", "Futro z misia" czy kultowym "Cześć, Tereska".

Zmarły aktor znany był również z telewizyjnych seriali "Barwy szczęścia", "Twarzą w twarz" oraz "Blondynka".

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.