Nie żyje gwiazda "Wonder Woman". Powodem śmierci była choroba

18.03.2020 07:53
Nie żyje gwiazda "Wonder Woman". Powodem śmierci była choroba Fot. materiały prasowe/Warner Bros. Television Distribution

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów kultowego serialu "Wonder Woman". W wieku 84 lat odszedł Lyle Waggoner, który wcielał się w ukochanego tytułowej bohaterki.

17 marca 2020 roku odszedł Lyle Waggoner - aktor który zasłynął z ról Steve'a Trevora i Steve'a Trevora Jr. w klasycznym serialu z lat 70. pod tytułem "Wonder Woman". Waggoner miał 84 lata. Przyczyną śmierci była bliżej nieokreślona choroba.

Nie żyje Lyle Waggoner z "Wonder Woman"

Jak podaje portal TMZ, Waggoner zmarł z powodu choroby, z którą od jakiegoś czasu się zmagał. Umarł w spokoju w otoczeniu najbliższej rodziny. Aktor urodził się 14 kwietnia 1935 roku w Kansas City. Swoją karierę aktorską rozpoczął w latach 60. od niewielkich ról w serialach telewizyjnych. Startował między innymi do roli Batmana, ale przegrał casting z Adamem Westem. 

Przeczytaj także
Lyle Waggoner Fot. foto: LFI/Photoshot/East News

Przełom w karierze Waggonera nastąpił w roku 1967, kiedy dołączył do ekipy programu telewizyjnego "The Carol Burnett Show". Carol Burnett skomentowała śmierć swojego kolegi.

Był zabawny, miły i bardzo utalentowany. Ale przede wszystkim był kochającym przyjacielem. Będzie mi go bardzo brakowało.

W 1975 roku Waggoner dostał angaż do pilota serialu telewizyjnego "Wonder Woman". Przez wiele lat wcielał się w ukochanego tytułowej bohaterki granej przez Lyndę Carter. Początkowo grał Steve'a Trevora, kiedy jednak akcja serialu przeniosła się z okresu II wojny światowej do czasów współczesnych, występował jako Steve Trevor Jr. Łącznie zagrał w 59 odcinkach serialu.

Przeczytaj także

Poza "Wonder Woman" wystąpił w takich produkcjach, jak "Gunsmoke", "Lost in Space", "Maude", "Aniołki Charliego", "Mork i Mindy", "Statek miłości", "Fantasy Island", "Happy Days", "Murder", "Napisała: Morderstwo" oraz "Różowe lata siedemdziesiąte". Ostatnią rolą Waggonera była postać Jacka w serialu "Domowy front" z 2005 roku.

Zobacz też: "Wonder Woman 1984": klimat lat 80., odniesienia do komiksów i powrót Steve'a w pierwszym zwiastunie filmu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.