Nie żyje gwiazda filmu "Mucha". David Hedison miał 92 lata

23.07.2019 08:33
kadr z filmu Mucha|undefined Fot. Everett Collection/East News

Odszedł David Hedison - człowiek, który wcielał się naukowca przemienionego w muchę na długo przed Jeffem Goldblumem. Aktor miał 92 lata. 

O filmie "Mucha" z 1986 roku słyszał chyba każdy. Jeff Goldblum wcielił się w nim w naukowca, który w wyniku eksperymentu przemienił się w hybrydę człowieka i tytułowego owada. Nie wielu widzów oglądając tę produkcję, zdawało sobie sprawę, że tak naprawdę jest to remake tytułu z 1958 roku. Niestety David Hedison  - gwiazdor oryginalnej "Muchy" zmarł w wieku 92 lat. 

Nie żyje David Hedison - aktor z filmu "Mucha"

David Hedison Fot. foto: Mary Evans Picture Library/East News

Informację o śmierci aktora podał serwis Deadline. Hedison odszedł 18 lipca 2019 roku w Los Angeles. Nie podano przyczyny jego śmierci. Rodzina wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Mimo naszego głebokiego smutku cieszymy się pamięcią o naszym cudownym ojcu. Kochał nas wszystkich bardzo mocno i wyrażał tę miłość każdego dnia. Był uwielbiany przez wiele osób, głównie tech ludzi, którzy mieli okazję przekonać się o cieple i szczodrości jego serca. Nasz tata przynosił radość i humor, gdziekolwiek się pojawił i robił to w wielkim stylu. 

Hedinson urodził się 20 maja 1927 roku w Providence w stanie Rhode Island. Był głównie aktorem teatralnym, ale ciągnęło go również do przygody z filmem i telewizją. Rozpoczął ją w 1957 roku rolą w produkcji wojennej "Podwodny wróg" i serialu "Perry Mason", w którym grał przez wiele lat. Jedną z jego najsłynniejszych kreacji była postać naukowca André Delambre'a, który postanowił zabawić się w boga, co zakończyło się oczywiście prawdziwym horrorem

Przeczytaj także

Dwukrotnie zagrał w filmach o Jamesie Bondzie, wcielając się w Felixa Leite. Chodzi o produkcje "Żyj i pozwól umrzeć" oraz "Licencja na zabijanie". Grał również mniejsze role w popularnych serialach minionych lat, takich jak "Święty", "Wonder Woman", "Aniołki Charliego", "Statek Miłości", "Dynastia", "Nieustraszony" czy "Drużyna A". Po raz ostatni wystąpił w filmie z 2017 roku pod tytułem "Confessions of a Teenage Jesus Jerk". 

Zobacz też: Reżyser filmu „Mucha” stworzy przerażający serial grozy 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.