Nie żyje gwiazda filmu "Mucha". David Hedison miał 92 lata

23.07.2019 08:33
kadr z filmu Mucha|undefined Fot. Everett Collection/East News

Odszedł David Hedison - człowiek, który wcielał się naukowca przemienionego w muchę na długo przed Jeffem Goldblumem. Aktor miał 92 lata. 

O filmie "Mucha" z 1986 roku słyszał chyba każdy. Jeff Goldblum wcielił się w nim w naukowca, który w wyniku eksperymentu przemienił się w hybrydę człowieka i tytułowego owada. Nie wielu widzów oglądając tę produkcję, zdawało sobie sprawę, że tak naprawdę jest to remake tytułu z 1958 roku. Niestety David Hedison  - gwiazdor oryginalnej "Muchy" zmarł w wieku 92 lat. 

Nie żyje David Hedison - aktor z filmu "Mucha"

David Hedison Fot. foto: Mary Evans Picture Library/East News

Informację o śmierci aktora podał serwis Deadline. Hedison odszedł 18 lipca 2019 roku w Los Angeles. Nie podano przyczyny jego śmierci. Rodzina wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Mimo naszego głebokiego smutku cieszymy się pamięcią o naszym cudownym ojcu. Kochał nas wszystkich bardzo mocno i wyrażał tę miłość każdego dnia. Był uwielbiany przez wiele osób, głównie tech ludzi, którzy mieli okazję przekonać się o cieple i szczodrości jego serca. Nasz tata przynosił radość i humor, gdziekolwiek się pojawił i robił to w wielkim stylu. 

Hedinson urodził się 20 maja 1927 roku w Providence w stanie Rhode Island. Był głównie aktorem teatralnym, ale ciągnęło go również do przygody z filmem i telewizją. Rozpoczął ją w 1957 roku rolą w produkcji wojennej "Podwodny wróg" i serialu "Perry Mason", w którym grał przez wiele lat. Jedną z jego najsłynniejszych kreacji była postać naukowca André Delambre'a, który postanowił zabawić się w boga, co zakończyło się oczywiście prawdziwym horrorem

Przeczytaj także

Dwukrotnie zagrał w filmach o Jamesie Bondzie, wcielając się w Felixa Leite. Chodzi o produkcje "Żyj i pozwól umrzeć" oraz "Licencja na zabijanie". Grał również mniejsze role w popularnych serialach minionych lat, takich jak "Święty", "Wonder Woman", "Aniołki Charliego", "Statek Miłości", "Dynastia", "Nieustraszony" czy "Drużyna A". Po raz ostatni wystąpił w filmie z 2017 roku pod tytułem "Confessions of a Teenage Jesus Jerk". 

Zobacz też: Reżyser filmu „Mucha” stworzy przerażający serial grozy 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.