Pogoda
04.02.2019 10:16

Nie żyje gwiazda filmu "Potwór z Czarnej Laguny". Julie Adams miała 92 lata

W wieku 92 lat odeszła Julie Adams. Najsłynniejszą rolą aktorki była postać Kay Lawrence - głównej bohaterki słynnego filmu z 1954 roku "Potwór z Czarnej Laguny".

kadr z filmu Potwór z Czarnej Laguny
foto: Potwór z Czarnej Laguny

Kolejna smutna wiadomość dla fanów klasyki kina. W wieku 92 lat odeszła Julie Adams, która wystąpiła w filmie "Potwór z Czarnej Laguny". Informację o śmierci aktorki podał Ricou Browning, wcielający się w tytułowego stwora w oryginale oraz serii kontynuacji tej słynnej historii z pogranicza horroru i science fiction. Na razie nie podano przyczyny zgonu Adams.

Nie żyje Julie Adams - gwiazda filmu "Potwór z Czarnej Laguny"

O śmierci aktorki poinformował między innymi portal Dread Central. Adams urodziła się 17 października 1926 roku jako Betty May Adams. Jeszcze jako nastolatka wyjechała z rodzinnego Arkansas do Kalifornii, gdzie rozpoczęła pracę jako sekretarka. Marzyła o karierze aktorskiej i w chwilach wolnych uczyła się w tym kierunku. Zadebiutowała w 1949 roku w musicalu "Red Hot and Blue". 3 lata później podpisała umowę z wytwórnią Universal. Producenci nakazała jen zmienić prawdziwe personalia na pseudonim artystyczny, pod którym była najbardziej znana. Jej kariera w Hollywood rozpoczęła się od westernów.

W 1954 roku wystąpiła w jednej z głównych ról w jej najsłynniejszym filmie - "Potwór z Czarnej Laguny". Produkcja opowiadała o ekspedycji naukowców, którzy wyruszyli na poszukiwanie mitycznego stwora. Oczywiście wkrótce natknęli się na tytułową kreaturę, która porwała Kay Lawrence graną przez Adams. To jedna z najsłynniejszych scen kina science fiction z lat 50. XX wieku.

Była żoną aktora Raya Dantona, z którym zagrała w kilku filmach. W latach 60. prawie całkowicie zrezygnowała z aktorstwa i poświęciła się wychowywaniu dwóch synów. Jeśli gdzieś, występowała, to były to głównie produkcje telewizyjne. Podobnie było w kolejnych dekadach. Na początku lat 80. rozwiodła się z mężem. Była aktywna zawodowo do końca życia, ale jej występy ograniczały się do epizodów w rozmaitych serialach między innymi "Lost" czy "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku". Jej ostatnią rolą była postać babci w krótkometrażowym filmie "The Lucky Southern Star" z 2018 roku.

>>>Zobacz też: Nie żyje aktor wcielający się w Toxic Avengera. John Altamura zmarł na atak serca <<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News