Pogoda
06.05.2020 07:51

Nie żyje gwiazda filmu nominowanego do Oscara. Aktor miał koronawirusa

W wieku 72 lat odszedł Antonio Bolivar - aktor, który wcielił się w starego szamana w nominowanym do Oscara filmie "W objęciach węża". Miał koronawirusa.

Antonio Bolivar
foto: materiały promocyjne/Diaphana Films

Smutne wieści dla miłośników kolumbijskiego kina. 1 maja 2020 roku zmarł Antonio Bolivar - odtwórca szamana Karamakate w oscarowym filmie Ciro Guerry "W objęciach węża". Odszedł w szpitalu, do którego trafił z powodu obecności w jego organizmie koronawirusa.

Nie żyje Antonio Bolivar

Jak podaje "The City Paper Bogota", aktor trafił do kolumbijskiego szpitala w mieście Leticia. Znalazł się w placówce na około tydzień przed śmiercią z podejrzeniami COVID-19. Badania wykazały, że Bolivar rzeczywiście ma koronawirusa. Niestety choroba osłabiła organizm aktora, w wyniku czego zmarł. W rozmowie z Deadline śmierć aktora potwierdził Ciro Guerra.

Bolivar należał do plemienia Huitoto i był jednym z ostatnich przedstawicieli swojego ludu. Był tłumaczem z języków plemion Tikuna i Cubeo zamieszkujących dorzecze Orinoko i Amazonki. Wystąpił w dwóch produkcjach - wcześniej wspomnianym filmie z 2015 roku "W objęciach węża" oraz serialu Netfliksa z 2019 roku, również w reżyserii Guerry, pod tytułem "Zielona granica".

Film "W objęciach węża" zyskał uznanie na festiwalu filmowym w Cannes nagrodą Arte Cinema. Był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsza produkcja nieanglojęzyczna. Przegrał z "Synem Szawła" w reżyserii László Nemesa. "W objęciach węża" opowiada o dwóch naukowcach, którzy przybywają do Amazonii w poszukiwaniu tajemniczej leczniczej rośliny. Pomiędzy badaczami a lokalnym szamanem wywiązuje się fascynująca relacja.

Zobacz też: Nie żyje gwiazda serialu "Gra o Tron". Aktor odszedł niespodziewanie w wieku 65 lat

Tagi: Newsy Oscary koronawirus