Nie żyje gwiazda filmu nominowanego do Oscara. Aktor miał koronawirusa
06.05.2020 07:51
Nie żyje gwiazda filmu nominowanego do Oscara. Aktor miał koronawirusa Fot. materiały promocyjne/Diaphana Films

W wieku 72 lat odszedł Antonio Bolivar - aktor, który wcielił się w starego szamana w nominowanym do Oscara filmie "W objęciach węża". Miał koronawirusa.

Smutne wieści dla miłośników kolumbijskiego kina. 1 maja 2020 roku zmarł Antonio Bolivar - odtwórca szamana Karamakate w oscarowym filmie Ciro Guerry "W objęciach węża". Odszedł w szpitalu, do którego trafił z powodu obecności w jego organizmie koronawirusa.

Nie żyje Antonio Bolivar

Jak podaje "The City Paper Bogota", aktor trafił do kolumbijskiego szpitala w mieście Leticia. Znalazł się w placówce na około tydzień przed śmiercią z podejrzeniami COVID-19. Badania wykazały, że Bolivar rzeczywiście ma koronawirusa. Niestety choroba osłabiła organizm aktora, w wyniku czego zmarł. W rozmowie z Deadline śmierć aktora potwierdził Ciro Guerra.

Bolivar należał do plemienia Huitoto i był jednym z ostatnich przedstawicieli swojego ludu. Był tłumaczem z języków plemion Tikuna i Cubeo zamieszkujących dorzecze Orinoko i Amazonki. Wystąpił w dwóch produkcjach - wcześniej wspomnianym filmie z 2015 roku "W objęciach węża" oraz serialu Netfliksa z 2019 roku, również w reżyserii Guerry, pod tytułem "Zielona granica".

Film "W objęciach węża" zyskał uznanie na festiwalu filmowym w Cannes nagrodą Arte Cinema. Był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsza produkcja nieanglojęzyczna. Przegrał z "Synem Szawła" w reżyserii László Nemesa. "W objęciach węża" opowiada o dwóch naukowcach, którzy przybywają do Amazonii w poszukiwaniu tajemniczej leczniczej rośliny. Pomiędzy badaczami a lokalnym szamanem wywiązuje się fascynująca relacja.

Zobacz też: Nie żyje gwiazda serialu "Gra o Tron". Aktor odszedł niespodziewanie w wieku 65 lat

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.