Pogoda
29.09.2020 07:39

Nie żyje gwiazda horroru "Ring". Zmarła w wieku 40 lat

Zmarła Yûko Takeuchi japońska aktorka znana z takich produkcji jak "Ring", "Miss Sherlock" czy "Be with You". Miała tylko 40 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

Yûko Takeuchi
foto: Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Smutne wieści z Japonii. 27 września 2020 roku odeszła japońska aktorka Yûko Takeuchi. Miała zaledwie 40 lat. Zmarła w swoim domu w Tokyo.

Nie żyje Yûko Takeuchi

Informację o śmierci gwiazdy potwierdził serwis BBC. Na razie nie podano przyczyn śmierci Takeuchi. Wiadomo jedynie, że w tej sprawie wszczęto śledztwo, które ma potwierdzić, co spowodowało zgon aktorki. Podejrzewa się jednak samobójstwo, najprawdopodobniej przez powieszenie.

Takeuchi urodziła się 1 kwietnia 1980 roku w Urawie. Zadebiutowała w 1998 roku w kultowym horrorze "Ring", wcielając się w Tomoko Ôishi - jedną z postaci dotkniętych przerażającą klątwą. To właśnie Takeuchi wystąpiła w pamiętnej scenie otwierającej film.

Na tej roli jej kariera się nie zakończyła. Występowała w wielu japońskich i zagranicznych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Dzięki swoim kreacjom aktorskim czterokrotnie nominowana do japońskich Oscarów - Nagrody Japońskiej Akademii Filmowej, w tym trzykrotnie w kategorii najlepsza aktorka - w 2004 roku za "Yomigaeri", 2005 roku za "Ima, ai ni yukimasu" i w 2006 roku za "Haru no yuki" oraz w 2015 roku w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za film "Fushigi na misaki no monogatari".

Jedną z jej najsłynniejszych ról była tytułowa postać z serialu "Miss Sherlock" - produkcji, opowiadającej o dwóch kobietach pomagających policji rozwiązywać niewyjaśnione zagadki kryminalne. Serial doczekał się na razie jednego sezonu.

Zostawiła swojego obecnego męża - Taikiego Nakabayashiego i dwójkę dzieci.

Zobacz też: Nie żyje twórca "Forresta Gumpa". Miał 77 lat

Tagi: śmierć Horror