Pogoda
04.06.2020 07:43

Nie żyje gwiazda seriali. Grała w "Przyjaciołach", "Ostrym dyżurze" i "Gotowych na wszystko"

W wieku 70 lat zmarła Mary Pat Gleason. Aktorka wystąpiła w niezliczonej ilości popularnych seriali. Przegrała walkę z nowotworem.

Mary Pat Gleason
foto: Supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

2 czerwca 2020 roku odeszła jedna z najpłodniejszych amerykańskich aktorek serialowych. Mary Pat Gleason zmarła z powodu nowotworu w wieku 70 lat.

Nie żyje Mary Pat Gleason

Smutną informację przekazał portal Variety. Informację o śmierci Gleason potwierdził jej menadżer. Zdradził, że walczyła do samego końca.

Aktorka przyszła na świat 23 lutego 1950 roku w Lake City w stanie Minnesota. Swoją przygodę z aktorstwem zaczęła w szkole średniej, występując w licznych przedstawieniach. Wystąpiła między innymi w sztuce "Once Upon a Mattress" granej w Theater St. Paul. Po latach wróciła na scenę, wcielając się w samą siebie w przedstawieniu "Stopping Traffic" wystawianym przez Vineyard Theatre w Nowym Jorku.

Swoją karierę przed kamerą rozpoczęła w latach 80. i chociaż wystąpiła w wielu filmach, najbardziej rozpoznawalna była dzięki rolom w serialach telewizyjnych. W swojej filmografii ma ponad sto tytułów. Debiutem Gleason była rola w musicalu "Najlepszy mały burdelik w Teksasie" oraz udział w operze mydlanej "The Guiding Light". Pracowała też przy serialu jako scenarzystka, za co w 1986 roku wraz ze swoim zespołem zdobyła nagrodę Daytime Emmy Award.

Gelason występowała w niezliczonej ilości najpopularniejszych seriali. Widzowie mogą ją kojarzyć z takich tytułów, jak "Pełna Chata", "Murphy Brown", "Przyjaciele", "Gotowe na wszystko","Seks w wielkim mieście", "Agenci NCIS: Los Angeles", "Kości", "Family Matters", "Mamuśka" "Chirurdzy", "Ostry dyżur", czy "Dwie spłukane dziewczyny".

W jej karierze nie zabrakło tez filmów. Występowała w takich produkcjach jak "Nagi instynkt", "Bruce Wszechmogący", "Okrucieństwo nie do przyjęcia", "Dziś 13, jutro 30", "Państwo młodzi: Chuck i Larry" czy "Historia Kopciuszka". W 2018 roku zagrała też w filmie Netfliksa "Sierra Burgess jest przegrywem". Jej ostatnią rolą była postać Mary Williams w filmie "Pencil Town".

Zobacz też: Nie żyje kompozytor muzyki do filmów Clinta Eastwooda. Co było przyczyną śmierci Lenniego Niehausa?

Tagi: Newsy Przyjaciele