Pogoda
26.06.2019 15:07

Nie żyje gwiazdor znany z filmów o Jamesie Bondzie. Miał 81 lat

Nie żyje brytyjski aktor Bryan Marshall, który był najlepiej znany z filmów o Jamesie Bondzie, a także oper mydlanych emitowanych w angielskiej telewizji. Informację potwierdził jego agent.

James Bond
foto: kadr z filmu

Gwiazdor filmów o Jamesie Bondzie i brytyjskich telenoweli Bryan Marshall zmarł w wieku 81 lat. Informację na temat jego śmieci potwierdziła jego agentka, Esta Charkham. Aktor międzynarodowej publiczności przedstawił się w filmach o Agencie 007 z Rogerem Moorem w roli głównej - zagrał bowiem Komandora Talbota w produkcji "Szpieg, który mnie kochał". To jego statek zostaje przejęty przez złoczyńców na początku filmu.

Nie żyje gwiazda filmów o Bondzie

Marshall rozpoczął karierę w latach 60. XX wieku i ma na koncie występ z m.in. Michaelem Cainem. Panowie pojawili się razem w filmie "Alfie". W następnych latach przyjmował role gościnne w serialach "Neighbours" oraz "Home and Away", a potem był przez jakiś czas gospodarzem programu o zbrodniach zatytułowanego "Australia's Most Wanted".

Artysta mieszkał w Australii przez ostatnie 20 lat. Jego agent, wspomniana Esta Charkham napisała na Twitterze kilka miłych słów na temat swojego przyjaciela i długoletniego klienta, nazywając go "tak dobrym, że się go nawet nie zauważało":

"

Jestem tak smutna, że mój drogi przyjaciel Bryan Marshall przeszedł na drugą stronę. Wspaniały aktor - był tak dobry, że nawet go nie zauważyliście. Świetny człowiek. Ma zasługi dla sporej ilości brytyjskich i australijskich produkcji telewizyjnych. Niech ci ziemia lekką będzie, drogi Bryanie! "

Ostatnią produkcją, w której pojawił się Marshall była australijska mini-seria "A Moody Christmas" z 2012 roku. Od tamtego czasu aktor pozostawał na zasłużonej emeryturze. Bryan Marshall zmarł 25 czerwca 2019 roku, przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana.

Tagi: News James Bond