Nie żyje gwiazdor "Obcego". Miał 81 lat

16.03.2021 10:27
Nie żyje gwiazdor "Obcego". Miał 81 lat Fot. Twentieth Century Fox Film Corporation/Collection Christophel/Ea

Nie żyje technik Dennis z "Obcego" - w wieku 81 lat zmarł Yaphet Kotto. O śmierci aktora poinformowała jego rodzina, która również pożegnała go w oficjalnym oświadczeniu.

Nie żyje gwiazdor Obcego

W wieku 81 lat zmarł Yaphet Kotto, znany z roli technika Dennisa w "Obcym", a także Mr. Biga w "Żyj i pozwól umrzeć" z Rogerem Moorem w roli głównej. Przyczyna jego śmierci jest nieznana.

Polecamy

W oświadczeniu udostępnionym na Facebooku przez jego żonę możemy przeczytać, że aktor zmarł w niedzielę 14 marca w nocy.

Jestem bardzo smutna i wciąż zszokowana śmiercią mojego męża Yapheta, z którym żyłam przez 24 lata. Zmarł wczoraj około 22:30 czasu filipińskiego. Czuję ból, że muszę się podzielić tą wiadomością z fanami, przyjaciółmi i rodziną mojego męża. Mieliśmy mnóstwo planów, dużo wywiadów - nie mogliśmy się doczekać tych ofert filmowych od G.I. Joe czy Toma Cruise'a.

Kotto swoje hollywoodzkie występy zaczął w westernach pokroju "4 for Texas", "5 Card Stud", czy "Man and Boy". W 1973 roku wystąpił w filmie o Bondzie, wspomnianym "Żyj i pozwól umrzeć", gdzie zagrał Mr. Biga. Potem w 1979 roku wystąpił w "Obcym" - swoją rolę technika Dennisa powtórzył też w grze Alien: Isolation z 2014 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.