Pogoda
11.05.2019 10:27

Nie żyje gwiazdor "Power Rangers". Miał 38 lat

Nowozelandzkie media poinformowały o śmierci Pua Magasivy, który wcielał się w postać Czerwonego Rangera w serialu "Power Rangers Ninja Storm". Przyczyna śmierci pozostaje nieznana.

Nie żyje gwiazdor "Power Rangers". Miał 38 lat
foto: kadr z serialu

Jak podaje The New Zealand Herald, Pua Magasiva został znaleziony martwy w Wellington. Według dziennika, policja została wezwana do mieszkania aktora we wczesnych godzinach porannych 11 maja 2019 roku. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu w ciągu kilku minut. Rzecznika prasowa nowozelandzkiej policji potwierdziła w rozmowie z The New Zealand Herald, że Magasiva nie żyje, jednak nie podała przyczyny śmierci. Ponadto dodała, że na razie nie znaleziono żadnych poszlak sugerujących zaangażowanie osób trzecich w śmierć aktora. 

Nie żyje gwiazda Power Rangers

Mężczyzna był znany głównie Nowozelandczykom, ponieważ właśnie tam się urodził i wychował, występując w lokalnych produkcjach i prowadząc własny program radiowy na stacji Flava. Międzynarodową sławę przyniósł mu występ w serialu "Power Rangers Ninja Storm", który okazał się być jednym z najpopularniejszych w całej franczyzie o nastoletnich wojownikach. Program został wyemitowany w 2003 roku i doczekał się łącznie 38 odcinków. W Polsce był emitowany na kanale Fox Kids, który niedługo potem został przekształcony w Jetix. 

Pua Magasiva wcielał się w lidera drużyny, czyli Czerwonego Rangera (prawdziwe imię Shane Clarke). Serial wprowadził wiele zmian do dotychczasowego kanonu "Power Rangers" - źródła mocy wojowników były różne (wiatr, grzmot i samuraj), a także była to pierwsza seria, w której nie pojawili się bohaterowie znani z wcześniejszych odsłon.

Pua Magasiva zmarł 11 maja 2019 roku w Wellington. Przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana.

Tagi: News