Nie żyje gwiazdor "Star Treka" i "Piątku trzynastego"

15.01.2021 11:31
Nie żyje gwiazdor "Star Treka" i "Piątku trzynastego" Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Zmarł Peter Mark Richman, hollywoodzki aktor charakterystyczny, znany z serii "Star Trek: The Next Generation", czy "Piątek trzynastego".

Nie żyje Peter Mark Richman, legendarny aktor charakterystyczny

Peter Mark Richman zmarł 14 stycznia 2021 roku w wieku 93 lat. Aktor rozpoczął swoją karierę w 1953 roku, występując w serialu "Suspense". W trakcie swojej ponad 60-letniej kariery zagrał w niezliczonej ilości seriali i programów telewizyjnych, takich jak "Alfred Hitchcock Presents", "The Twilight Zone", oryginalnego "Kryptonimu U.N.C.L.E.", czy "Mission: Impossible".

Aktor sprawdzał się również w "Charlie's Angels", czy w "Star Treku: The Next Generation". Oprócz tego miał główną rolę w "Cain's Hundred" na NBC.

Richman maczał również palce w serialach animowanych o superbohaterach. Zagrał The Phantoma w serialu "Defenders of the Earth", a także w "Batman: The Animated Series", "Superman: The Animated Series", "Batman Beyond", a także "Spider-Man: The Animated Series", gdzie zagrał starszą wersję Petera Parkera.

Aktor występował również na dużym ekranie, a jego dwie największe role nadeszły w "Nagiej broni 2 1/2" i "Piątku trzynastego VIII".

Richman napisał nawet dwie książki - w tym swoją autobiografię "I Saw a Molten, White Light". Całkiem zabawnie wspominał w niej o tym, że niegdyś amerykańskie media określiły go "człowiekiem z największą ilością śmierci na ekranie w historii kina". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.