Pogoda
27.06.2019 09:18

Nie żyje gwiazdor "Z archiwum X" i "Strażnika Teksasu". Miał 73 lata

Zmarł Billy Drago, który występował w wielu popularnych serialach - m.in. w "Z archiwum X", "Strażniku Teksasu", a także w filmach takich, jak "Nietykalni" i "Wzgórza mają oczy". Aktor miał 73 lata.

Billy Drago
foto: kadr z filmu

Billy Drago, aktor znany z grania "złych postaci" w takich produkcjach, jak "Nietykalni", "Pale Rider", czy "Czarodziejki". Jak podaje serwis Variety, Drago zmarł w poniedziałek 24 czerwca 2019 roku w Los Angeles. Przyczyną jego śmierci miały być komplikacje po udarze. Aktor miał 73 lata. 

Nie żyje Billy Drago. Miał 73 lata

Drago urodził się w 1946 roku jako syn aktora i reżysera Williama Eugene'a Burrowsa Seniora. Aktor rzekomo przejął panieńskie nazwisko swojej babci, aby uniknąć bycia mylonym z innymi artystami. Zanim oficjalnie rozpoczął karierę w telewizji i w filmie, Billy Drago pracował jako kaskader w teatrach, a także gospodarz programów radiowych.

Jego kariera aktorska rozpoczęła się oficjalnie w późnych latach 70., kiedy to wystąpił w filmach "No Other Love", "Windwalker" i "Cutter's Way" oraz w serialach "Hill Street Blues" i "Strażnik Teksasu".

Drago zdobył większą popularność w latach 80., kiedy wystąpił jako Frank Nitti w filmie "Nietykalni" Martina Scorsese z Robertem De Niro i Kevinem Costnerem w rolach głównych. Natomiast w 1999 roku wystąpił gościnnie w serialu "Czarodziejki" jako demon Barabas, ale jego postać zdobyła tak dużą popularność, że pojawił się w kolejnych 6 epizodach produkcji The CW.

Później Drago wystąpił jeszcze w kilku horrorach - najpopularniejszymi z nich były "Z archiwum X" oraz "Wzgórza mają oczy". Ostatnim filmem w karierze Drago był "Upadek legendy" z 2014 roku. 

Billy Drago zmarł 24 czerwca 2019 roku w Los Angeles z powodu komplikacji po udarze. Aktor miał 73 lata.

Tagi: News